Полювання на перепела
Дикий перепілок представляє дичину. Трава для неї природне середовище, в якому вона почувається максимально комфортно. Процес польоту дуже рівний і швидкий, протікає не високо від землі. Кожен мисливець знає, що якщо злякати такого птаха, то пролетівши не більше 150 метрів, він знову приземлиться. Перепели люблять злаки та насіння. Знайшовши ці рослини в лісі, а саме гречку, конюшину або просо, ви знайдете і довгоочікувану пташку. Пригостити ви можете також комахами і личинками.
Прилітають вони на початку травня. Тут же починається і шлюбний період. Вночі та ввечері самці починають грати – «бити». Цей звук приблизно звучить як
Пташенята ростуть дуже швидко. Залишаючись у пуху, на
Восени перепілка міняється до невпізнанності. Вони від'їдають черевце і стають схожими на колобки. Видобуток, який потрапив у мережу, втрачає свій свіжий вигляд, оскільки шкірка промащується. Майстри радять замінити цей атрибут на торок, до якого за шию кріпиться птах.
Полювання на перепілку восени
Щойно пшеничні та злаки забираються з полів, настав час виходити на полювання. Шукайте пернатих на околицях, улоговинах або на неприбраних полях проса. В останній місяць літа після кожної годівлі, переспів знаходить затишне місце, де спить. Він стає менш обережним та стрілок може підібратися максимально близько. Летить він практично безшумно та рівно. Який би у вас не був дріб, ви з легкістю до нього потрапите. Якщо птах змінив місце розташування, воно буде недалеко від вас. Візьміть на полювання пса і він швидко навчиться правильно реагувати на дичину. Відмінне тренування та натаска.
Полювання з собакою на перепілку
До речі, щодо собаки. Вона повинна бути слухняною, мати сильне чуття і не їсти видобуток, а приносити її господареві. Таке полювання стало спортивним у південних українських регіонах, Ростові та Краснодарі. Дичину, яку знайшов ваш пес, майже не рухається і встає у стійку. Такий екземпляр є ідеальним для навчання та натаски вашого вихованця в природних умовах.
Там, де особливо поширене вирощування кукурудзи, полювання на перепілку ускладнюється. Справа в тому, що в даному середовищі він воліє летіти нижче качанів, а значить і потрапити в нього важче. Тут стане в нагоді спанієль. Ця порода відрізняється сильною любовю до полювання. Спанієлі швидко обшукують великі території завдяки дуже розвиненому чуття. Як тільки він знаходить птаха, він намагається підняти його на крило і направити убік стрільця. Биту дичину він принесе з особливим бажанням.
Виходити необхідно
Спосіб полювання на перепела з мотузкою
Існує й альтернативний і дуже хороший варіант полювання замість собаки – мотузочка. Візьміть довгу мотузку і прив'яжіть її до двох мисливців. Вони повинні рухатися паралельно один одному. Десь на середині прив'язується невеликий грузик, наприклад, консервна банка. Такий штучний шум почне лякати оточуючих і всі птахи, що знаходяться недалеко, намагаються відлетіти або втекти від звуку, тим самим видаючи себе. Якщо мотузка дуже довга, то ззаду може йти ще пара стрільців.
У Криму та на Кавказі таке полювання не особливо поширене. Винищувати масово птахів тут заборонено. Все фіксується та перебуває під суворим контролем. Як тільки їх кількість зменшується, це стає відразу помітно. Деякі практикують використання такої приманки, як виношений яструб-перепелятник.
Кожен мисливець із задоволенням чекає на перелітних птахів, готуючи спорядження. Весь процес зовсім не складний. Перепілка завжди буде недалеко від землі, і летіти буде абсолютно рівно. Для цього знадобиться дріб не вище формату № 8 або 9. Випередження велике не потрібно. Навіть якщо птах летітиме на вас, у ньому особливої потреби немає.
Однак саме восени процес полювання може перейти у варварське побиття прекрасного птаха. Не варто забувати про етику мисливців і не потрібно захоплюватися. Занадто азартні мисливці можуть винищити до двохсот перепелів на день. За цим потрібно стежити і по можливості скасовувати. Така масова хода особливо популярна на території України та Білорусії. Через що в північні та середні райони ці пернаті практично не долітають.