Жовтий окунь (лат. Perca flavescens)
У жовтих окунів подовжене тіло зі спиною від зеленого до оливкового або золотисто-коричневого кольору; боки від жовтого
Поширені назви: жовтий окунь, окунь.
Серед існування
Жовтий окунь поширений вид риби. Вони здаються дуже адаптивними і мешкають у різних водоймах з теплою та прохолодною водою, включаючи великі озера, ставки та річки. Найчастіше вони зустрічаються у відкритих водоймах із помірно чистою водою та помірним зростанням бур'янів.
Нерест жовтого окуня
Жовтий окунь нереститься провесною з середини квітня до початку травня при температурі води від 6 до 12° C. Вони нерестяться на мілководді або в притоках. Зазвичай вони нерестяться біля деревних пнів або рослин, що укорінилися. Вони відкладають яйця довгими, прозорими, желеподібними масами близько 5 см у діаметрі та можуть досягати 1,5 м у довжину. Самка окуня розміром 25 см може відкласти до 61 000 яєць.
Раціон харчування окуня
Жовтий окунь активно харчується водними комахами, а в міру дорослішання – дрібною рибою всіх видів, включаючи жовтий окунь. Годування найбільш активно ранками та вечорами.Вік та розмір жовтих окунів
Вік і зростання дуже різняться між популяціями окуня. Наприклад, у великих водоймищах окунь може досягати 25 см до чотирьох років, однак у багатьох невеликих ставках окунь ніколи не зросте більше 15 см. Окунь може дожити до 11 років.
Поради з риболовлі на жовтих окунів
Жовтий окунь – одна з найпопулярніших риб як для рибалок, так і для комерційних рибалок. Жовтий окунь – одна з найсмачніших прісноводних риб. Окуні, як правило, утворюють великі зграйки, тому їх легко зловити. Популярні приманки – дрібні піскарі, хробаки та личинки, а також невеликі приманки та блешні. Їх можна ловити в різних місцях проживання цілий рік. Окуня легко зловити і на льоду протягом усієї зими.
Як ловити окуня
Окунь – активний хижак. Це найпоширеніша риба наших озер, річок та водосховищ. Іхтіологи поділяють дві екологічні форми цієї риби.
Ловля окуня
Трав'яний окунь – довгастий тулуб і зелене забарвлення луски з темними смугами, а також пелагічний, який водиться на великих глибоких водоймах, у нього більш коротке тіло і темне забарвлення спини.
Характерні прикмети
Очі окуня мають
Найкращий період клювання
Найкращим періодом клювання вважається квітень та травень, а саме час після нересту. У цей час настає активний жор. Відмінно ловиться вранці, а якщо тепло, то найкраще клювання зі зірки. Буває, що середній та дрібний окунь ловиться буквально протягом усього дня. Наприкінці літа цей хижак так само активізується, поїдаючи мальків, що підросли.
Улюблена приманка
Дрібний окунь відмінно полює на рачків, малька, мотиля, не гидує ікрою інших риб. Середні і великі особини віддає перевагу дрібниці. Відмінно ловиться на черв'яка, струмка, риб'яче око, п'явку, опариша, нутрощі тварин. Не ловиться на насадки рослинного походження.
Кошти аматорського лову
Ловиться на різноманітні рибальські снасті. Поплавкова вудка, спінінг, жерлиця, кухлі, на блешню, на блешню і на доріжку. Навіть недосвідченому новачку зловити окуня не важко, особливо тоді, коли риба охоче харчується.
Момент підсікання
Окунь бере наживку жадібно. Якщо лов йде протягом, то поплавок зникає несподівано. На тихій воді він спочатку хитнеться або здригнеться, потім різко йде під воду. Поспішати з підсіканням не слід, оскільки риба жадібна і видобуток не кине, підсікати необхідно різко і підтягувати рішуче, користуючись короткочасним заціпенінням хижака.
Місця проживання
На озерах і водосховищах окунь любить триматися серед водоростей і очеретів, віддає перевагу закорядженим і зарослим місцям. Часто виходить на полювання туди, де багато малька, це мілини і пологі береги. На річках дана риба любить триматися в старицях, затонах і затоках, під крутими берегами, де слабка течія.
RU: Как ловить окуня