Череп як трофей

Череп як трофей

Королями тварин можна назвати лося і оленя, які славляться своїми гіллястими рогами… Спочатку як прикраса використовувалися лише роги або частина черепної коробки з рогами. В даний час справжній інтерес викликає цілий череп з рогами, нижньою щелепою та зубами. Деякі воліють виготовлення опудал голови. Такий трофей досить складно обробити в домашніх умовах і до цієї роботи залучаються професійні таксидермісти.

Щоб мисливський трофей вийшов хорошим, необхідно дотримуватися запобіжних заходів та порядку роботи при знятті шкіри з черепа та його подальшій обробці. Послідовність роботи така: насамперед слід зняти шкіру, видалити мозок, м'язи, кров. Після цього череп необхідно виварити та вийняти з нього сухожилля та зуби. Потім череп знежирюють, відбілюють і прибирають дрібні вади на поверхні. І в останню чергу готовий череп аранжують для виставки у мисливському куточку.

При знятті шкіри її дуже обережно тягнуть пальцями, поступово відокремлюючи від черепа. У найскладніших місцях використовують гострий ніж, акуратно підрізаючи місця міцного з'єднання шкіри на черепі. Мозок із черепа витягують через потиличний отвір за допомогою спеціального пристосування: дроту, скрученого спіраллю. Залишки видаляють пінцетом і промивають сильним струменем води. Потім череп залишають у проточній струмковій воді на 3–5 днів, щоб змити плями крові. Температура води повинна бути не нижче 10 °C і не вище 20 °C. Сильно забруднені кров'ю місця змивають струменем водопровідної води. Якщо поруч немає струмка, проточної води або річки, череп можна вимочити у стоячій воді, куди додають карбонат калію або сіль для отримання 1% розчину. Воду необхідно часто міняти.

Тепер череп слід виварити. Це складна операція, що вимагає обережності. Якщо виварюється череп із рогами, роги від окропу можуть поміняти свій колір або втратити блиск. Сам череп може розвалитися або пожовтіти, при цьому його естетичний вигляд і цінність, на жаль, буде втрачено.

Для виварювання необхідно приготувати дощову або струмкову воду, вона повинна бути чистою та не містити жодних домішок. Для цієї операції потрібно підібрати спеціальний посуд, куди череп міститься повністю, залити його холодною водою і поставити на вогонь. Якщо це череп оленя, лося, козулі тощо, необхідно розрахувати, щоб роги не торкалися води. Низ рогів обмотують чистою сухою матерією, захищаючи від попадання на них окропу і пари. На рівні розеток рогів на краї каструлі укладають поперечну дощечку, до якої прив'язують роги, щоб ті не торкалися води. Особливої ​​обережності потребує варіння черепа муфлону. Його закруглені роги часто доходять витками до середини морди, тому перед варінням їх необхідно відокремити від черепа. Чим старша особина, тим складніше це зробити. Роги обв'язують ганчіркою і поливають їхню основу окропом. Коли череп буде очищено і виварено, на нього знову насаджують роги. Під час варіння у черепа слабшають міжкісткові шви та випадають зуби.

Черепи дрібних тварин, хижаків і гризунів варять цілком Ці черепи можна підчистити тупим скребком. Виварюють їх, поки самі сухожилля та м'язи не відстануть від кісток. Залишки знімають пінцетом. Готовий череп слід витягнути з каструлі, де він варився, і покласти в чисту воду на 8 годин. Після цього його кладуть для сушіння на протяг у тінь. Щоб видалити темні жирові плями від варіння, череп необхідно покласти на добу в 10% розчин нашатирного спирту або протерти його кілька разів ефіром, бензином, трихлорметаном (хлороформом) або тетрахлорметаном.


череп козулі

Для надання черепу естетичного вигляду його вибілюють. Роблять це в такий спосіб. Череп усередині та зовні обертають ватою та обв'язують мотузкою, щоб усі кістки були загорнуті, а порожнини забиті ватою. Якщо є роги, їх залишають відчиненими. Черепа дрібних тварин та гризунів кладуть не загортаючи. Окремо у закриту каструлю заливають спеціальний розчин. Перекис водню змішують з 25% аміаком в пропорції 1:5. Аміак прискорює процес відбілювання. Посуд обов'язково повинен бути закритим, інакше в результаті реакції перекис перетвориться на воду. Цей розчин заливають у каструлю на висоту не більше двох сантиметрів. Загорнутий череп кладуть на 15–20 годин. Вата буде поступово вбирати в себе розчин, і кістка постійно перебуватиме у вологому стані. Час витримки залежить від розміру голови. Черепа дрібних тварин достатньо покласти у цей розчин на 4–5 годин. Після відбілювання черепу надають натуральний колір, для чого його поміщають на 3–6 днів у розчин 1%-ної фосфорної кислоти або ж на 7 днів у розчин 10%-ного хлораміну. Час витримки визначається розміром черепа.

І нарешті приступають до остаточного оздоблення черепа. Його повірхню полірують сумішшю подрібненої крейди та вапна. Для цього беруть 1 частину крейди та 2 частини віденського вапна. Суміш наносять шаром на поверхню черепа та полірують чистим сукном. Для полірування також підходить крейда із денатурованим спиртом у консистенції сметани. Для надання черепу матового блиску його натирають парафіном і полірують м'якою чистою матерією. В останню чергу вставляють на місце зуби, що випали за час варіння, і дрібні кісточки. Їх просто садять на клей.

RU: Череп в качестве трофея

Мисливські трофеї

Мисливські трофеї

Полювання є одним з найдавніших занять. людини Для первісних племен вдале полювання означало ситість всього племені та тепле вбрання на зиму. Саме з цих часів повелося прикрашати себе зубами, іклами, частинами рогів убитих звірів. Вони служили амулетами і, за повір'ями, мали принести удачу мисливцям і вберегти їх від небезпеки.

Сучасний мисливець веде відстріл тварин не лише заради спортивного інтересу чи задоволення. Насамперед він бережливий господар своєї планети. Полювання ведеться переважно збереження і розширення популяцій диких тварин, оздоровлення видів. Добуті мисливцем трофеї є цінним науковим матеріалом, тому що при цьому можна визначити вік, розміри, вагу звіра або птиці. І вже за отриманими даними відстежуються чисельність та стан здоров'я тварин.

Збереження та обробка здобутих трофеїв має дуже велике значення. Крім того, правильно і добре оброблений трофей буде гарним сувеніром і зможе прикрасити мисливський куточок чи квартиру.

Існує спеціальна шкала оцінки трофеїв, за якою враховують масу, величину, красу та оригінальність здобутих на полюванні звіра чи птиці.

RU: Охотничьи трофеи



Приг: 01