Як організувати ночівлю
Місце для ночівлі вибирають сухе, добре вкрите вітром, недалеко від води. Для цих цілей не підходять місця під береговим урвищем або на дні улоговини. У першому випадку це небезпечно через можливість обвалу, а в другому — затоплення під час дощу. Якщо стоїть рання весна, слід враховувати, що порожні води, що надходять у водойму, можуть підняти в ньому рівень води, і тоді виникає небезпека затоплення місця ночівлі.
У мисливській практиці є багато способів влаштування навісів для ночівлі. На обраному місці споруджують курінь з підручних матеріалів — жердин, гілок, очерету та інших рослинних решток. Можна добре накрити споруду для відпочинку, а ще краще намет непромоканою тканиною або плівкою і тоді навіть невеликий дощ не страшний, можна спати спокійно, не боячись промокнути і замерзнути від вітру, що піднявся вночі.
Багато мисливців для ночівлі використовують спальні мішки, пошиті із заячих шкурок або собачого хутра вовною всередину. Всередину мішка, на який одягнений чохол з непромокаючої тканини, заправляється вкладиш-простирадло, пошитий мішком. У такому мішку можна спати на холоді.
Ночівка в теплу пору року часто може бути затьмарена полчищами комарів, тоді й полювання буде зіпсоване. Для цих цілей використовують різні відлякуючі репеленти. Однак найкращим засобом від комарів служить марлевий полог, який підвішують за кути і центр до перекладин куреня, стояків намету або до спеціальних кілочків, вбитих по кутах полога, якщо ночують влітку без куреня.
Взимку ночівлю можна влаштувати на вогнище. Сніг розчищають до землі на майданчику такого розміру, який потрібний для ночівлі всіх учасників полювання. На ній протягом деякого часу джгут сушняк, розкидавши його по всій поверхні рівномірно. Після прогоряння дров вугілля гасять і згрібають убік. На прогріте місце укладають рівним шаром гілки, зазвичай використовують із цієї мети ялиновий лапник. Якщо є брезент, накривають їм лапник. Спати на такому ліжку – одне задоволення. Іноді над приготованим місцем споруджують також підручних матеріалів навіс. Зазвичай такий нічліг влаштовують навесні мисливці, які прийшли з вечора на полювання до глухариних струмів.