Типи багать


На кожній мисливській вилазці багаття доводиться приділяти дуже велику увагу. Це і зрозуміло: без багаття не можна приготувати їжу, зігріти чай, просушити одяг та взуття, обігрітися.

Костер «колодязь», або «зруб»

Дрова укладаються у вигляді колодязя, або зрубу. Дає дуже рівне велике полум'я для варіння їжі та обігріву.


Вогнище «курінь»

Дрова укладаються у вигляді куреня. Полум'я дає велике та рівне. Служить для приготування їжі в одному посуді. Хороший для просушки одягу.


Вогнище зоряне

Називається так тому, що кілька колод кладуть на землю у вигляді зірки. Запалюється у центрі. У міру того як колоди згоряють, їх посувають усередину. Багаття тривалої дії, навколо нього можна добре розташовуватися на нічліг, добре для варіння їжі в одному посуді.


Вогнища тайгове

Також багаття тривалої дії. Дає велике жарке полум'я та багато вугілля. Хороший для варіння їжі в кількох посудах, для просушування одягу та для ночівлі великої групи мисливців. На одну товсту колоду кладеться кілька колод тонше. При цьому вони укладаються лише одними кінцями та обов'язково з підвітряного боку.


Нодя


Дуже надійне багаття тривалої дії, зазвичай застосовується мисливцями тайги та північних районів СРСР для ночівлі в холодну погоду. Беруться три сухостійні ялинові колоди товщиною по 30–40 см, довжиною до 2–3 м. Два колоди кладуться один на одного і закріплюються з двох боків кілочками. Нижня колода затесується (канавка зазвичай робиться вздовж).

Між колодами, куди закладається розпалювання, робляться нетовсті розпірки (два чурбаки, розташовані біля кілочків). Третя колода кладеться на землю недалеко від багаття. Його призначення – регулювати тягу. При слабкому вітрі нідя може давати тепло всю ніч. Чудова властивість цього вогнища в тому, що його не потрібно підправляти протягом ночі, тому спати можна спокійно.


Димові вогнища

Ці багаття служать для сигналізації та захисту від москітів і комарів. На звичайне багаття поверх палива накладаються хвойні смолисті гілки або зелена трава.

Примітки:

  1. Найкращим розпалюванням служить кора берези (береста).
  2. Дуже хороші для розпалювання зачинені ножем сухі сучки.
  3. Краще паливо: сухий, не згнилий хмиз, хмиз дуба, берези, ліщини, ялівцю, вільхи. Це паливо горить яскравим, жарким полум'ям і дає дуже мало диму.

RU: Типы костров





Популярные статьи: