Одяг мисливця

Одяг мисливця


Костюм мисливця має велике значення для успішного полювання, при якому часто і швидко доводиться пересуватися або годинами, іноді у сильний мороз, нерухомо стояти на номері, чекаючи на вихід звіра. Тому одяг має бути легким і теплим.

Якщо костюм вузький, тягне або в ньому незручно пришиті рукави, то мисливець пов'язаний, йому важко зробити швидкий і точний постріл за звіром, що раптово з'явився на стежці або прогалині.

Відкладний комір на куртці, особливо хутряний, заважає правильній постановці рушниці в плечі і є головною причиною непробачних промахів на полюванні.

Комір повинен замінювати шапка-вушанка. Якщо вуха спущені вниз і нижня половинка їх відвернута назад, а тасьми зав'язані на потилиці, то така шапка, захищаючи в сильний мороз вуха та шию мисливця, зовсім не заважає стріляти у будь-який бік.

Куртка для осіннього полювання має бути вільною, без пришитих зовнішніх кишень, але з бічними кишенями вище за пояс стрільця. Такі кишені із теплої матерії дуже зручні, щоб гріти в них руки. За наявності таких кишень легше тримати рушницю, оскільки рука спирається на нижній борт кишені, що закінчується трохи вище пояса стрільця.

Довжина куртки має бути трохи вищою за коліна, щоб не ускладнювати рухів мисливця і в той же час захищати ноги від холоду.

Найкращим матеріалом для мисливської куртки потрібно вважати сукно, за якістю та кольором схоже на матеріал, з якого шиють солдатські шинелі.

Такий матеріал добре оберігає від холоду, дощу, його колір не виділяється плямою в червонослісі, не відрізняється від кольору дерев і кущів чорнолісся, не впадає у вічі на тлі вбитих морозом очеретів і полином, чудово гармонує з камінням у горах. та загальним фоном степів.

Куртка з такого сукна, зшита без вати, добре служить мисливцеві восени, а також і взимку, якщо під неї підчепити легкий хутровий жилет.

Для спеціальних зимових полювань із прапорцями, де доводиться довго стояти, підходять овчинні куртки зі стоячим коміром, пошиті в талію.

Куртка має бути пошита так, щоб мисливець міг вільно піднімати руки, і при цьому на грудях у нього не повинно утворюватися складок. Для цього потрібно, щоб рукави куртки були пришиті, можливо, вище до плеча і трохи вперед на грудях.

У лісах із сильнопересіченою яружистою місцевістю дуже гарні для полювання звичайні тілогрейки. У відкритих місцевостях (полях та степах), де дме пронизливий вітер, вони не придатні.

У сильний мороз можна одягати ватяні штани.

Валянки не повинні бути вищими за коліна, тому що довгі валянки скоро втомлюють мисливця.

При полюванні з підходу в жодному разі не можна одягати шкіряні штани та куртку. Навіть при дотриманні всіх обережностей і найакуратнішій ходьбі удари гілочок об шкіру попереджають звіра про наближення мисливця, і звір зазвичай йде раніше, ніж його побачать. Те ж саме, хоч і меншою мірою, відноситься до гумових чобіт.

Суконна куртка або тілогрійка та валені чоботи з калошами (на випадок, якщо слід перетне в лісі незамерзлу сечовину) будуть найкращим одягом мисливця для ходового полювання, при якому потрібне тихе та безшумне наближення до звіра.

У зимовий час з метою маскування, особливо під час полювання на відкриті місця, потрібно одягати білий халат або комбінезон.

При сильному вітрі краще комбінезон, тому що вітер розорює підлогу халата і привертає увагу звіра.

Якщо мисливець користується на полюванні ручками, то вони повинні бути вільні, щоб руки з них можна було вийняти будь-якої миті.

Темна шапка повинна пов'язуватися марлею або білою хусткою.

При полюванні з фокстер'єрами мисливцеві потрібен міцний брезентовий рюкзак, в якому треба зробити кілька дірочок у різних місцях та обшити їх ниткою, як петлі для ґудзиків на одязі. Коли фокстер'єр заважає або надзвичайно втомиться від роботи в норі, його можна взяти у брезентовий мішок.

RU: Одежда охотника





Популярные статьи: