Грейхаунд (Англійський хорт)

Грейхаунд (Англійський хорт)

Грейхаунди мають довгу історію, яка, як стверджують деякі, походить від давньоєгипетських часом. І хоча зображення хортів собак справді виявляють усередині гробниць пірамід, зараз вважається вірогіднішим, що вони походять від кельтських європейців, з посиланнями на «Вертраха» (кельтське арріанське слово для хортів), що з'явилося вже в 8 році нашої ери, що робить їх найдавнішою. чистокровним собакою.

Обдаровані неймовірним зором (вони можуть бачити на відстані до 1000 метрів), неперевершеною спритністю та швидкістю, хорти вважалися незамінними товаришами по полюванню.

Це була та естетична краса собак, яку порівнювали з красою подібною до римського бога Аполлону, але саме їхня внутрішня краса допомогла їм опинитися біля теплих вогнищ і поряд з їхніми людськими товаришами протягом сотень років. Грецький історик Арріан висловив розуміння істинної природи хортів у письмовій данини поваги своїм хортом «Хорму» ще 430 року до нашої ери:

«…поки я знаходжуся вдома, він залишається всередині, поряд зі мною, супроводжує мене в поїздці за кордон, слідує за мною до спортзалу і, поки я займаюся спортом, сидить поряд зі мною. Після повернення він біжить попереду мене, часто оглядаючись назад, щоб побачити, чи я повернув десь з дороги; і як тільки він помічає мене, виявляє ознаки радості, і знову мчить попереду мене.

Якщо я збираюся займатися державною справою, він залишається з моїм другом і чинить з ним так само. Він постійний супутник, який іноді може захворіти; і якщо він не бачив нікого з нас протягом короткого часу, він багато разів схоплюється на знак вітання і гавкає від радості, вітаючи нас.

Насправді, я не думаю, що мені має бути соромно написати навіть ім'я цього собаки… хортом на прізвисько Хорм, неймовірної швидкості та інтелекту, і в цілому чудовою.»

Хоча в давні часи хорти вважалися безцінними партнерами на полюванні, було ясно, що завдяки їхньому м'якому характеру, прихильності та відданості вони також стали цінними товаришами. У наступні століття хорти асоціюватимуться з дворянством і королівською сім'єю, а також фігуруватимуть у картинах, літературі та мистецтві.

Борзі в сучасній історії

Хоча хорти протягом багатьох років використовувалися для жорстокого «спорту», званого курсингом (натаска собак на тварин, щоб глядачі могли насолодитися «гострими відчуттями від погоні»), сучасні гонки на собачих бігах зародилися лише на початку 20 століття США, замінивши собак для переслідування живих тварин на механічну приманку (штучного зайця).

Довга історія – невизначене майбутнє

Грейхаунди – чутливі собаки, відомі своїм ніжним та лагідним характером. Найстаріша порода собак у світі має бути створена для швидкості та спритності, але в їхній багатовіковій крові є схильність до м'якості, прихильності та відданості.

RU: Грейхаунд (Английская борзая)

Популярные статьи: