Хижак – контроль чисельності

Хижак контроль чисельності

Серед більш ніж десятитисячної армії мисливців можна почути різні оцінки такого заходу, як відстріл хижаків та інших шкідливих тварин. Це справді спеціальний захід, який принципово відрізняється від традиційного аматорського полювання.

Спочатку про об'єкти відстрілу – це, перш за все, лисиця, лисиця, червона лисиця, яка представлена дуже різноманітними типами забарвлення: від вогнівки до чорно-бурої з усіма можливими поєднаннями. Цей чудовий хутровий звір завжди був бажаним трофеєм для будь-якого мисливця, якби не одна обставина – до 70% поголів'я популяції червоної лисиці є носієм вірусу сказу.

Частота захворювання на сказ у популяції лисиць досить висока в порівнянні з іншими дикими та домашніми тваринами. Ці та інші обставини, такі як хижість, хитрість, обережність призвели до того, що лисиця з її величезною чисельністю виявилася поза законом і крім аматорського полювання в календарні терміни, визначені державою, був потрібний її відстріл в інші терміни виключно з метою скорочення кількості. Доходило навіть до того, що в країнах Західної Європи (наприклад, Німеччини) лисиці оголошувалась тотальна війна.

Лисиця всеїдний хижак. Відомо до 30 видів тварин та кілька десятків видів рослин, якими вона харчується, але основна їжа лисиці – мишоподібні гризуни. Хоча не гидує вона і птахами, з яких переважають гороб'ячі, курячі, водоплавні та рибою на берегах внутрішніх водойм.

Хто від цього постраждає – лише населення області, над яким укотре замаячить загроза поширення сказу. Ця хвороба суттєво прогресуватиме в умовах глобального потепління.

RU: Хищник — контроль численности

Популярные статьи: