Підготовка до роботи за кров'яним слідом

Підготовка до роботи по кров

Під час полювання на копитних з гладкоствольною рушницею підранок може піти досить далеко, тому знайти його буде неможливо. Навіть смертельно поранені тварини, буває, ховаються від мисливця та гинуть не знайденими. Якщо ж поранення було не смертельно, то звіра та переслідувача може розділяти досить велику відстань. Прикро буває втратити через це трофей, тим більше, що підранок все одно не виживе. Він буде легкою здобиччю для хижаків. Щоб не допустити такої ситуації, для відшукання пораненого звіра використовуються собаки, привчені йти кров'яним слідом.

Відшукати звіра здатні дуже багато пород собак, але визнаними чемпіонами в роботі з кров'яного сліду є лайки, курцхаари, дратхаари та естонські гончі.

Підготовку собак до такої роботи ведуть восени, до випадання снігу, у чистому високоствольному лісі. Для прокладки сліду готується суміш, що складається з крові теля або свині навпіл з кров'ю того звіра, яким проводять натаску. На те, щоб прокласти кров'яний слід довжиною 0,5 км, достатньо буде 0,5 л суміші. Кров наноситься на землю через кожні 0,5–2 м за допомогою спеціальної крапельниці або тампону. Під час прокладання сліду слід йти збоку, щоб собака не привчалася шукати за запахом людини.

Перші заняття проводяться по прямому сліду завдовжки 100–150 м. Відстань між кров'яними мітками не повинна перевищувати 1 м. Взявши собаку на повідець, штурханчик підводить її до початку сліду, дає ознайомитися з ним і каже «Шукай», після чого веде далі слідом. Команда по всьому шляху регулярно повторюється. Відразу треба привчити собаку йти не поспішаючи, з опущеною головою, не натягуючи повідець.

Для цього водити її слідом до закріплення цієї звички слід повільно. Собі, що збився зі сліду, повертають на нього, натягуючи повідець у правильному напрямку. Поступово збільшується як довжина сліду, і відстань між точками. Освоївши пошук по прямому сліду собаку настав час привчати до роботи по сліду з поворотами. Спочатку ці повороти прокладаються під невеликим кутом, але в міру натаски слід все більше ускладнюється.

Пошук кров'яного сліду

Якщо пошук за кров'яним слідом вестиметься на повідку, то на цьому навчання собаки можна вважати закінченим. Проте найчастіше застосовують інший спосіб – вільний. При цьому способі пошуку собака, яка знайшла тушу вбитої тварини, має зробити «доповідь» – сповістити голосом свого господаря або повернутися і привести його до туші.

Щоб відпрацювати «доповідь» голосом, наприкінці сліду викладається туша шуканого звіра чи його опудало. Можна також використати свіжоубитого зайця, провезши звірка волоком по землі, щоб створити слід, а потім поклавши тушку в його кінці. Натасчик, коли собака привів його до цього місця, змушує його стати поруч і гавкати. Відводиться від туші собака лише за 5–10 хвилин. Вчити віддавати голос собаку, яку планується використовувати для роботи за кров'яним слідом, слід ще під час загального дресирування. Також завчасно слід привчити свого чотирилапого помічника тріпати вбитого звіра. Це дозволить як скоротити час перебування видобутку, так і зберегти його.

RU: Подготовка к работе по кровяному следу

Популярные статьи: