Дичина, запечена у глині

Дичина, запечена у глині

Для приготування цієї страви обскубленого і випотрошеного птаха натирають зовні і всередині сіллю за смаком, обертають листям лопуха і обмазують глиною. Споруджений таким чином «пиріг» поміщається в товстий шар золи вогнища, що горить, на 1–1,5 години. Після закінчення цього часу дику, що запікається, перевертають і знову засипають гарячим вугіллям, залишаючи допікатися ще на годину. Коли птах готовий, глиняна кірка розбивається, а м'ясо очищається від листя та глиняної крихти.

З «червоною» дичиною (бекас, дупель та ін.) надходять дещо інакше. У не обскублену, але ретельно випатрану тушку кладуть шматочок олії або сала і сіль. Отвір зашивається ниткою або стеблами міцної трави, дичину обмазують глиною і кладуть у несильне багаття.

Про готовність страви свідчить потріскування висохлої та обпаленої глини. Діставши отримане спекотне з багаття і злегка остудивши, глину розбивають. Разом з глиною відшаровуються і прилипли до неї пір'я. Витягнута з глини тушка птиці насаджується на паличку і злегка обсмажується на багатті.


Дичина у глині рецепт

Якщо в розпорядженні мисливця є корейка або шпик, взяті з дому, так само можна приготувати і м'ясо будь-якої дичини. У цьому випадку шматок м'яса шпигують салом, натирають з усіх боків сіллю та іншими спеціями, що є під рукою, загортають в тонку ганчірку або марлю і обмазують глиною. Далі м'ясо готується так, як і в першому випадку.





Популярные статьи: