No post exist

Одяг мисливця

Одяг мисливця


Костюм мисливця має велике значення для успішного полювання, при якому часто і швидко доводиться пересуватися або годинами, іноді у сильний мороз, нерухомо стояти на номері, чекаючи на вихід звіра. Тому одяг має бути легким і теплим.

Якщо костюм вузький, тягне або в ньому незручно пришиті рукави, то мисливець пов'язаний, йому важко зробити швидкий і точний постріл за звіром, що раптово з'явився на стежці або прогалині.

Відкладний комір на куртці, особливо хутряний, заважає правильній постановці рушниці в плечі і є головною причиною непробачних промахів на полюванні.

Комір повинен замінювати шапка-вушанка. Якщо вуха спущені вниз і нижня половинка їх відвернута назад, а тасьми зав'язані на потилиці, то така шапка, захищаючи в сильний мороз вуха та шию мисливця, зовсім не заважає стріляти у будь-який бік.

Куртка для осіннього полювання має бути вільною, без пришитих зовнішніх кишень, але з бічними кишенями вище за пояс стрільця. Такі кишені із теплої матерії дуже зручні, щоб гріти в них руки. За наявності таких кишень легше тримати рушницю, оскільки рука спирається на нижній борт кишені, що закінчується трохи вище пояса стрільця.

Довжина куртки має бути трохи вищою за коліна, щоб не ускладнювати рухів мисливця і в той же час захищати ноги від холоду.

Найкращим матеріалом для мисливської куртки потрібно вважати сукно, за якістю та кольором схоже на матеріал, з якого шиють солдатські шинелі.

Такий матеріал добре оберігає від холоду, дощу, його колір не виділяється плямою в червонослісі, не відрізняється від кольору дерев і кущів чорнолісся, не впадає у вічі на тлі вбитих морозом очеретів і полином, чудово гармонує з камінням у горах. та загальним фоном степів.

Куртка з такого сукна, зшита без вати, добре служить мисливцеві восени, а також і взимку, якщо під неї підчепити легкий хутровий жилет.

Для спеціальних зимових полювань із прапорцями, де доводиться довго стояти, підходять овчинні куртки зі стоячим коміром, пошиті в талію.

Куртка має бути пошита так, щоб мисливець міг вільно піднімати руки, і при цьому на грудях у нього не повинно утворюватися складок. Для цього потрібно, щоб рукави куртки були пришиті, можливо, вище до плеча і трохи вперед на грудях.

У лісах із сильнопересіченою яружистою місцевістю дуже гарні для полювання звичайні тілогрейки. У відкритих місцевостях (полях та степах), де дме пронизливий вітер, вони не придатні.

У сильний мороз можна одягати ватяні штани.

Валянки не повинні бути вищими за коліна, тому що довгі валянки скоро втомлюють мисливця.

При полюванні з підходу в жодному разі не можна одягати шкіряні штани та куртку. Навіть при дотриманні всіх обережностей і найакуратнішій ходьбі удари гілочок об шкіру попереджають звіра про наближення мисливця, і звір зазвичай йде раніше, ніж його побачать. Те ж саме, хоч і меншою мірою, відноситься до гумових чобіт.

Суконна куртка або тілогрійка та валені чоботи з калошами (на випадок, якщо слід перетне в лісі незамерзлу сечовину) будуть найкращим одягом мисливця для ходового полювання, при якому потрібне тихе та безшумне наближення до звіра.

У зимовий час з метою маскування, особливо під час полювання на відкриті місця, потрібно одягати білий халат або комбінезон.

При сильному вітрі краще комбінезон, тому що вітер розорює підлогу халата і привертає увагу звіра.

Якщо мисливець користується на полюванні ручками, то вони повинні бути вільні, щоб руки з них можна було вийняти будь-якої миті.

Темна шапка повинна пов'язуватися марлею або білою хусткою.

При полюванні з фокстер'єрами мисливцеві потрібен міцний брезентовий рюкзак, в якому треба зробити кілька дірочок у різних місцях та обшити їх ниткою, як петлі для ґудзиків на одязі. Коли фокстер'єр заважає або надзвичайно втомиться від роботи в норі, його можна взяти у брезентовий мішок.

RU: Одежда охотника

Типи багать


На кожній мисливській вилазці багаття доводиться приділяти дуже велику увагу. Це і зрозуміло: без багаття не можна приготувати їжу, зігріти чай, просушити одяг та взуття, обігрітися.

Костер «колодязь», або «зруб»

Дрова укладаються у вигляді колодязя, або зрубу. Дає дуже рівне велике полум'я для варіння їжі та обігріву.


Вогнище «курінь»

Дрова укладаються у вигляді куреня. Полум'я дає велике та рівне. Служить для приготування їжі в одному посуді. Хороший для просушки одягу.


Вогнище зоряне

Називається так тому, що кілька колод кладуть на землю у вигляді зірки. Запалюється у центрі. У міру того як колоди згоряють, їх посувають усередину. Багаття тривалої дії, навколо нього можна добре розташовуватися на нічліг, добре для варіння їжі в одному посуді.


Вогнища тайгове

Також багаття тривалої дії. Дає велике жарке полум'я та багато вугілля. Хороший для варіння їжі в кількох посудах, для просушування одягу та для ночівлі великої групи мисливців. На одну товсту колоду кладеться кілька колод тонше. При цьому вони укладаються лише одними кінцями та обов'язково з підвітряного боку.


Нодя


Дуже надійне багаття тривалої дії, зазвичай застосовується мисливцями тайги та північних районів СРСР для ночівлі в холодну погоду. Беруться три сухостійні ялинові колоди товщиною по 30–40 см, довжиною до 2–3 м. Два колоди кладуться один на одного і закріплюються з двох боків кілочками. Нижня колода затесується (канавка зазвичай робиться вздовж).

Між колодами, куди закладається розпалювання, робляться нетовсті розпірки (два чурбаки, розташовані біля кілочків). Третя колода кладеться на землю недалеко від багаття. Його призначення – регулювати тягу. При слабкому вітрі нідя може давати тепло всю ніч. Чудова властивість цього вогнища в тому, що його не потрібно підправляти протягом ночі, тому спати можна спокійно.


Димові вогнища

Ці багаття служать для сигналізації та захисту від москітів і комарів. На звичайне багаття поверх палива накладаються хвойні смолисті гілки або зелена трава.

Примітки:

  1. Найкращим розпалюванням служить кора берези (береста).
  2. Дуже хороші для розпалювання зачинені ножем сухі сучки.
  3. Краще паливо: сухий, не згнилий хмиз, хмиз дуба, берези, ліщини, ялівцю, вільхи. Це паливо горить яскравим, жарким полум'ям і дає дуже мало диму.

RU: Типы костров



Приг: 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13
Скок: 10