Полювання на фазану зі спаніелем

Полювання на фазана зі спаніелем


В останні роки на фазанні полюванні дуже успішно використовують спанієлей. Мабуть, до них найбільше застосовні приказки старих мисливців, які вважали, що на фазаннім полюванні рушниця може бути копійчаною, а собака має бути рубльовою.

Спаніелі хороші тим, що працюють на короткому пошуку, ходять швидко, птаха прихоплюють відмінно, не зволікають зі стійкою, досить часто виставляють птаха з кріплення прямо на мисливця і пробираються в такому гущавині, де великому собаці і не пролізти. Зрештою, вони дуже добре наздоганяють підранків і неодмінно подають убиту дичину.

Найкращий годинник полювання — ранок, до півдня, і вечір — годин з чотирьох дотемна. Найбільш зручні місця полювання на узліссях, по сусідству з полями.

У дощову погоду фазани не виходять із хащі і не дають слідів, якими їх міг би знайти собака.

RU: Охота на фазана со спаниэлем

Полювання з лягавою на фазану

Полювання з лягавою на фазана


Для полювання на фазанів потрібний насамперед собака з жорсткою псовиною. Пойнтери, особливо зніжені вмістом у домашніх умовах, рідко витримують умови полювання в колючих заростях джиди, терни обліпихи, держи-дерева або шипшини, в зарослях верблюжої колючки, утиканої гострими голками.

Переважніше жорстокошерсті легаві та сеттери, знайомі хоч трохи з полюванням у таких специфічних умовах.

Крім того, потрібний собака з гострим верхнім чуттям, невтомний, спокійний, що не зриває стійку.

Річ у тому, що рідкісний фазан близько підпускає собаку, дозволяючи зробити стійку. Фактично, класична стійка лягава можлива тільки в тому випадку, якщо птах заляг і терпляче вичікує момент, коли по команді мисливця собака кинеться до нього.

Майже завжди фазан тікає, причому не по прямій лінії, а петлями, вибираючи більш затишні місця. Пробігаючи якусь відстань, іноді більше кілометра, він зупиняється, прислухається і в разі небезпеки миттєво злітає з характерним криком «ко-гок-ко-гок» і дуже гучним лясканням крил, що зазвичай лякає недосвідчених мисливців і хвилюючих навіть найбільш б'ють і досвідчених. Півень, як правило, біжить сильніше і далі, курочка приховується швидше.

Стріляти фазанів з-під собаки не важко. Птах злітає свічкою над очеретами або зам рослями, бере напрямок і летить по прямій, якщо немає зустрічного або бічного вітру. Постріл зазвичай слідує в той момент, коли птах переходить з вертикального польоту в горизонтальний, а якщо цей момент упущений — найчастіше у викрадення. Тільки птахи, яких підшуміли сусідні мисливці, можуть налітати в багнет або проходити флангами.

Подранків знайти або наздогнати без собаки неможливо. Рятуючись від небезпеки, вони тікають і западають у непролазному кріпленні, сідають невисоко над землею на гілки дерев та кущів і навіть кидаються у воду, хоча плавають недостатньо добре.

RU: Охота с легавой на фазана

Різні способи полювання на фазанів

Різні способи полювання на фазанів


У сімдесятих роках минулого століття Л. Н. Толстой дав відмінний опис фазань полювання в нарисі «Фазани». Він зазначив, що козаки полюють з кобилкою, з підсади та з-під собаки.

У наші дні полювання з кобилкою (або зі щитком) заборонено. З підсади та з собакою полюють на фазанів і зараз. З підсади — значить з підходу до фазана, що сидить на дереві, посадженого туди навіть двірняком, привченим ганятися за птахами. З-під собаки — значить з лягавою, яка розшукує затаївшись дичину і робить по ній стійку.

Наші мисливці знають і інші способи полювання на фазанів: нагоном та по зимових набродах.

Успіх будь-якого полювання за фазаном залежить від того, наскільки добре знає мисливець звички птахів.

Слід зазначити, що фазани, як і тетерева, протягом доби тримаються в різних ділянках тугаїв або заростей.

Ночують вони у кріпленні, часто проводячи ніч на деревах. Причому розсідають по гілках, як домашні кури на сідалі.

З першими ознаками зорі півні дають знати себе досить гучним криком. Це або цокання, що віддалено нагадує цокання білки, коли вона видає цей звук побачивши небезпеку, або бурмотіння, яке можна передати звуками «курдук-кордак-курдук».

Щойно з'явиться сонце, фазани починають перелітати і перебігати з кріплення до галявин, ариків, посівів або баштан на жировку.

Годівля триває три-чотири години, потім птахи знову тиснуться до міцних місць, де й відсиджуються до трьох-чотирьох годин дня. Перед вечором їх знову найлегше застати на місцях звичайних жирівок.

RU: Различные способы охот на фазанов



Приг: 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
Скок: 10