Приміщення або вольєр: де утримувати мисливського собаку?

Приміщення або вольєр: де утримувати мисливського собаку?

Слідкуйте цим порадам, щоб ваш мисливський собака працював найкращим чином протягом усього сезону.

Існує старий міф про те, що мисливський собака має бути вуличним собакою. Ідея полягає в тому, що, живучи в приміщенні, собака якимось чином стане розумово і фізично слабким, її нюх буде порушено, і що домашній собака «просто не полюватиме», якщо піддаватиметься легкому життю та сім'ї.

Здебільшого це нісенітниця. Але в кожному хорошому міфі, міській легенді та слуху є частка правди. Що реально, а що ні? Чи можна тримати мисливського собаку вдома? Читайте далі, і ви дізнаєтесь.

Друге питання я ставлю з особистого інтересу. Мій лабрадор, безумовно, сімейний вихованець (і той, який ледарює на шкіряному дивані і спить у ліжку), який грає з нашим малюком і попереджає нас про когось біля дверей.

Я розмовляв з багатьма професіоналами, які працюють уже довгий час, і вони сказали, що це є типовим для сьогоднішніх мисливських собак. Проте тридцять років тому «батько мисливський собака» був його мисливським собакою; ніхто не грав із ним, і він жив зовні. За останні кілька десятиліть ситуація, мабуть, змінилася, і більшість мисливських собак стали домашніми вихованцями, мешкають у приміщенні і про них дбає вся родина.

Отже, чи заважає проживання в приміщенні мисливським інстинктам та здібностям собак?

Коротше: ні. Тим не менш, їм потрібен деякий час на відкритому повітрі (як під час тренувань, так і під час простою), щоб акліматизуватися до температур (в обох крайнощах: спека та холод). Наявність обгородженого двору або зовнішньої будки також зручна, якщо ви хочете вивести собаку з дому з низки причин.

Наявність мисливського собаки всередині не зіпсує її нюх, як вам скажуть багато старожили. Якщо собака може отримати прямий спрей від скунса в ніс і при цьому внюхати фазанів, то невелика кількість сухого повітря не зруйнує носові мембрани. А в деяких частинах країни повітря всередині приміщень зволожується і містить більше водяної пари, ніж зовні. Питання, пов'язані зі здоров'ям, які впливають на нюх, будуть зовсім іншою темою (і більш серйозною), як і умови нюху (і це може бути великою загадкою для будь-кого, хто може розгадати!).

Зміст вашого мисливського собаки в приміщенні дозволяє вам зблизитися з нею і дає можливість дізнатися, що робить вас щасливим, а що нещасливим. Він може дізнатися про своє місце в зграї і те, як він вписується в сім'ю. Залишаючи собаку в приміщенні, ви в геометричній прогресії збільшуєте час, необхідний для її дресирування: слухняність, терпіння, виконання команд і т.д.

Але у цього є недолік: собаки завжди навчаються. Не має значення, тренуєтеся ви в цей час чи ні. Пам'ятайте: ви завжди тренуєтеся, коли перебуваєте зі своїм собакою. Це стає питанням того, що ви тренуєте; хороші звички чи погані?

Це може стати справжньою проблемою, якщо у вас є діти. Діти люблять своїх вихованців і хочуть грати з ними. Це чудово, але якщо вони кинуть 1000 тенісних м'ячів, щоб пес їх приніс, його бажання робити це у складних умовах під час тренування, а також його стійкість виявляться негативними. Важко мотивувати собаку (або людину, якщо на те пішло) працювати для досягнення кінцевої мети, якщо те, що вони хочуть, дається їм безкоштовно.

Тут знадобиться обгороджене подвір'я або будка на відкритому повітрі. Якщо ви не в змозі постійно і ефективно тренувати собаку весь час, поки вона знаходиться з вами в приміщенні (це величезний тиск на вас, особливо якщо у вас є сім'я), ви можете вивести її на вулицю, де вона може просто розслабитися (постійні навантаження тренувань йому теж не на користь). Його місце поза домом може бути притулком, вільним від навантажень (ви можете створити аналогічне місце в будинку за допомогою коробки).

Час на відкритому повітрі також дозволяє йому акліматизуватися до перепадів температури. Якщо ви знаходитесь на півдні і очікуєте, що він полюватиме в спеку на початку сезону, він повинен звикнути перебувати там не тільки в стані спокою, але і в робочих умовах. Якщо ви живете на півночі, ваш собака повинен звикнути до зниження температури, наростити шерсть (якщо у вас лабрадор або інший схожий двошерстий собака) та запаси жиру (це йде на зміну годування). Собака, яка звикла до температури, при якій вона повинна працювати, і тренувалася в цих умовах протягом принаймні 6 тижнів до цього, краще полюватиме, швидше відновлюватиметься і з меншою ймовірністю буде травмована або піддана впливу (перегріву або переохолодженню). /p>

Скільки часу він проводить на свіжому повітрі, залежить від собаки, клімату, в якому ви живете, та особистого графіка. Я, як правило, залишаю свого пса на вулиці протягом дня, коли я перебуваю в офісі, а потім тренуюся вечорами та залишаю його на ніч. Це може спрацювати для вас, а може й ні; є багато змінних.

4 способи тримати вашого собаку в режимі полювання протягом усього сезону

Працьовитий собака може трохи постраждати під час тривалого сезону полювання на водоплавних птахів. Але не тільки фізичне зношування знижує ефективність вашого собаки. В азарті полювання часто втрачають на увазі тонші моменти дресирування, такі як стійкість у сліпу або відмова від проводки в руку.

Як дресирувальнику легко пропустити ці помилки, коли більше птахів працюють із приманками. Але за повний сезон ці помилки посилюватимуться. Якщо ви їх не виправите, ваш випещений ретрівер до січня може перетворитися на неслухняний гончак.

Є кілька ключових порад, які допоможуть зберегти вашого собаку здорового, дисциплінованого та завзятого на полюванні протягом усього сезону.

1. Залишайтеся без нічого

Кращий спосіб зберегти собаку здоровою — переконатися, що вона входить у сезон у добрій формі. Це означає регулярно прогулювати вашого собаку і не перегодовувати його. Розриви передньої хрестоподібної зв'язки та ранній артрит частіше виникають у собак із надмірною вагою.

Якщо ви вже годуєте свого собаку високоякісним кормом з високим вмістом білка (що слід робити), вам не доведеться давати йому багато додаткового корму в сезон полювання. Розділяйте годівлю так, щоб собака отримувала 30% їжі вранці (це сприяє відновленню м'язів) та 70% увечері. Це перше годування дається, коли собака заспокоюється після ранкового полювання.

2. Розминка

Собаки можуть рвати м'язи так само, як і ми. Ви ж не хочете, щоб ваш собака виходив прямо з клітки і сидів нерухомо в холодних будках, а потім біг на всіх парах по зрізаному кукурудзяному полю за пораненим гусем. Тож нехай він побігає, потягнеться і трохи пограє перед початком кожного полювання. Це стане корисною розминкою, але також допоможе спалити хвилювання перед полюванням.

Собаки природно розтягуються і розігріваються, якщо ви їм дозволяєте, але в запалі полювання вони забувають про це, і саме тоді можуть статися травми.

3. Тренування вдень

Якщо ваш собака робить помилки під час полювання, тренуйте виправлення цих помилок під час перерв у другій половині дня. Це може бути трохи екстремально для середнього власника ретрівера, але справа в тому, що набагато легше виправити помилки у контрольованій атмосфері після закінчення полювання.

Якщо ваш собака починає рано ламатися — що є найчастішим порушенням у розпалених качиних собак — використовуйте цю просту вправу після ранкового полювання: змусіть вашого собаку сидіти і стояти, а потім киньте палицю і вистріліть з рушниці. Киньте ще дві палиці, стріляючи після кожної, і переконайтеся, що ваш собака весь час тримається рівно. Тоді підніміть ціпки самостійно. Повторюйте при необхідності, поки собака не стане стійкою. Коли сеанс закінчиться, дозвольте їй взяти палицю як нагороду. Ця вправа нагадує собаці, що вона не може підібрати кожну птицю, що впала, а тільки ту, на яку ви його посилаєте.

4. Спіймайте колію

У всіх нас були дні, коли прилітає зграя, і ви робите три постріли, але жоден птах не падає. Що ж, у собак теж бувають погані дні.

Іноді собака стає настільки схвильованою, що втрачає концентрацію і повністю забуває, що вона має робити. Коли це відбувається, ви хочете настроїти собаку на кілька легких перемог. Якщо птах падає далеко за межі розміщення, скоротить дистанцію, виводячи її п'ятою. Потім надішліть його за доставкою тільки тоді, коли ви знаєте, що він побачить качку.

Виконання цих простих підтягувань допоможе зміцнити його впевненість. Виявіть трохи терпіння з вашого боку, і він без проблем повернеться до підйомів наосліп.

RU: Помещение или вольер: где лучше содержать охотничью собаку?

7 команд, які повинен знати собака

7 команд, які повинен знати собака

Всі ми чули приказку: «Не можна навчити старого собаку новим трюкам», але це неправда. Навіть найбільш енергійні і буйні собаки можуть навчитися гарним манерам, які збережуть їхню безпеку та зроблять їх добрими громадянами. Але це потребує наполегливої праці.

Дресирування собаки вимагає використання командних «сигналів», які використовуються, щоб допомогти вашому собаці зрозуміти, що ви від нього хочете. Ці команди спрямовують вашого собаку до успішної соціальної поведінки, а також убережуть її від небезпеки в будь-якій ситуації.

Але перш ніж ви зможете навчити свого собаку будь-чому, вам потрібно надійно привернути його увагу.

Перша команда, яку має засвоїти щеня, насправді не є командою; це їхнє ім'я! Навчання цуценя надійно реагувати на своє ім'я означає, що він слухатиме, коли ви дасте йому інші команди. Назвіть ім'я свого цуценя щасливим та життєрадісним тоном. Коли вони дивляться на вас, почастуйте їх і повторіть. Це так просто!

Як тільки ви це зрозуміли, настав час переходити до командних реплік. Але перш ніж ви почнете, зробіть деякі приготування та рішення. Знайдіть тихе місце для початку тренувань. З'ясуйте, чи буде ваш собака найкраще реагувати на частування, іграшки чи ласки як нагороду. Вирішіть, які слова ви збираєтеся використовувати, і будьте послідовні. Складіть розклад, якого ви зможете дотримуватись, з кількома короткими заняттями не більше 15 хвилин щодня. Зрештою, перш ніж почати, переконайтеся, що ви розслаблені і можете зберігати терпіння протягом усього процесу.

Наступні команди навчать вашого собаку манерам, нададуть їй відповідну структуру, забезпечать безпеку і навіть можуть допомогти вирішити деякі спільні проблеми з поведінкою.

1. Подивися на мене!

Вчіть собаку дивитися на вас

Щоб дресирувати собаку, ви повинні спочатку привернути її увагу. Використовуйте частування, яке ваш собака не отримує щодня, наприклад невеликий шматочок смаженого курчати без шкіри або індички.

Тримайте його в руці, поки вона його не побачить. Потім піднесіть його до себе на рівень очей, кажучи: Подивися на мене. Утримуйте її увагу на очах/частуванні протягом кількох секунд, а потім скажіть «добре!» і дайте їй частування.

2. Сидіти!

Одна з найголовніших команд, «сидіти», дає вашому собаці тайм-аут, допомагає їй контролювати свої імпульси в таких місцях, як перехрестя вулиць, і навчає її соціальним манерам при знайомстві з новими людьми.

Для початку скористайтеся методом «приманки». Візьміть частування, яке, як ви знаєте, вона справді любить. Піднесіть його до носа, а потім проведіть їм вгору і над головою, кажучи «сядь». Зазвичай її ніс слідуватиме за нею, і напрямок змусить її тіло автоматично сісти.

Як тільки її пухнаста дупа торкнеться підлоги, скажіть «добре» і дайте їй частування. Повторюйте, доки вона не зрозуміє, що ви від неї хочете. Потім використовуйте лише команду. Тримаючи частування в руці, скажіть «сядь», а щойно вона це зробить, скажіть «добре» і дайте їй частування.

Ви також можете додати рух руки, наприклад, підняти руку долонею вгору одночасно з тим, як ви кажете «сісти». Це дозволяє вам дати їй сигнал сісти, коли навколо багато шуму та хвилювань.

Практикуйтеся у різних місцях. Зрештою, не варто використовувати частування щоразу. Натомість поцілуйте її, похваліть або дайте їй іграшку. Ви хочете, щоб вона сіла у будь-який час, і у вас не завжди може бути під рукою частування. Це стосується всіх наступних команд.

3. Лежати!

Поза «лежати» – це стійкіша поза, ніж «сидіти», щоб ваш собака заспокоївся. Це допомагає контролювати імпульсивну поведінку.

Під час навчання команді «лежати!» також використовується техніка приманки. Посадіть собаку перед собою. Потім піднесіть ласощі до її носа, але не настільки, щоб вона могла його схопити. Пересуньте частування вниз перед нею. Її ніс стежитиме, доки вона не ляже.

Як тільки вона повністю ляже, тобто все її тіло опиниться на підлозі, скажіть «добре» і дайте їй частування. Потім почніть поєднувати команду з жестом рукою, наприклад, протягнути руку долонею вниз і опустити її, промовляючи словесне «Лежати».

4. До мене!

Це критично важлива команда, оскільки вона може врятувати життя собаці. "До мене! " гарантує, що ваше цуценя завжди повернеться до вас, коли це буде необхідно. Це означає, що він повернеться, якщо вибіжить за двері або вийде надвір.

Є кілька способів навчити цій команді. Почніть із простого виголошення імені вашого собаки, а потім слова «До мене!» і почастуйте її, як тільки вона підійде до вас. Це навчить вашого собаку, що все добре «приходить» до цуценят, коли вони чують це слово. Ви також можете використовувати довгий повідець, щоб знати, що вона не втече від вас.

Наступним кроком буде посадити собаку або укласти. Сядьте на відстані кількох футів, промовте слово «До мене!» і простягніть частування. Дайте їй це, коли вона буде поруч, і не забудьте використовувати слово «добре» як підкріплення. Поступово збільшуйте дистанцію, доки вона не зрозуміє, що ви хочете від неї.

Інший спосіб – сісти на землю на відстані кількох метрів і протягнути до неї руку долонею. Вимовте слово «до мене» або «доторкнися». Більшість собак приставлять носа до вашої руки. Коли вона це зробить, дайте їй частування. Використовуйте свою руку як інструмент разом із командою. Це добре працює в хаотичних чи галасливих місцях.

Ніколи не використовуйте команду «До мене» для всього, що ваш собака вважає негативним. Не використовуйте його, наприклад, щоб давати цуценяті ліки. Ваш собака обов'язково прийде до вас, якщо він зрозуміє, що це призводить до чогось хорошого, наприклад, поцілунків, іграшок, свійських тварин або частування.

5. Фу!

Це ще одна команда, яка може врятувати життя вашому собаці. Собаки збирають на вулиці різні речі, а такі речі, як викинуті курячі кістки, можуть бути небезпечними для її здоров'я. Ваш пухнастий може також вкрасти вашу вечерю, взуття або навіть сонцезахисні окуляри.

Щоб навчити цій команді, використовуйте тактику «заманити та підмінити». Використовуйте «фу!», перш ніж ваш собака щось підбере.

Покладіть частування на підлогу та накрийте його рукою. Тримайте в іншій руці ще один ласощі, які більш привабливі для вашого собаки. Як тільки собака понюхає ласощі, що лежать на підлозі у вас під рукою, і спробує дістати його, скажіть «Фу!» і покажіть їй інші ласощі. Зачекайте, доки вона не перестане намагатися дістати частування на підлозі, скажіть «добре» і дайте їй найкраще частування з іншої руки.

Коли вона надійно залишить частування на підлозі на самоті, почніть виконувати вправу, не прикриваючи частування на підлозі рукою, але будьте готові грюкнути по ній рукою, якщо вона підкрадається. Ідея полягає в тому, щоб не дати їй отримати частування, яке ви хочете дати спокій. Коли вона відступає або виявляє незацікавленість, скажіть «добре» і винагородіть її з іншого боку найкращим частуванням.

Потім виконайте вправу стоячи, але надягніть собаку на повідець. Накрийте ласощі ногою на підлозі. Використовуйте повідець, якщо ви випадково впустили ласощі або вона намагається його дістати. Скажіть їй, "фу! ", перш ніж вона підійде до вашої ноги. Як тільки вона відступить або виявить незацікавленість, дайте їй найкраще частування з іншої руки.

Повторіть тренування на вулиці у різних місцях. Використовуйте різні предмети для практики, наприклад іграшку, щоб закріпити, що команда застосовна до всього, що ви не хочете, щоб собака підбирала.

6. Кинь!

Ця команда призначена для тих ситуацій, коли у вашого собаки вже є щось у роті, чого там не повинно бути. Команда «кинь» може вберегти вашого собаку від їжі на вулиці, яка може викликати в неї нудоту або ще гірше.

Для цього вам знадобляться іграшка та частування. Зачекайте, поки іграшка опиниться у вашого собаки в роті, потім покажіть їй ласощі і скажіть: «Кинь». Якщо вона не кидає її відразу, посуньте ласощі ближче до носа, поки вона не впустить іграшку з рота, щоб узяти ласощі.

Зробіть це кілька разів. Коли вона зрозуміє і постійно випльовуватиме іграшку з рота, коли ви кажете команду, тоді час приймати виклик. Відійдіть на крок чи два, коли скажіть їй «кинь!», але не підносите ласощі до носа. Зачекайте, поки вона впустить іграшку, перш ніж давати їй частування. Завжди відзначайте правильну поведінку, використовуючи такі слова, як «добре» або «так», або використовуючи клікер.

Коли ваш собака може робити це надійно, спробуйте команду в той час, коли ви не проводите тренування. Використовуйте його, наприклад, коли ваш собака жує жувальну іграшку. Обов'язково використовуйте цінні частування під час занять.

Працюйте над тренуванням без частування, використовуючи улюблену іграшку або потужну похвалу та прихильність.

7. Чекай!

Це одна з найскладніших команд, оскільки багато собак схильні слідувати за нами. Для вашого собаки важливо спочатку навчитися «сидіти», перш ніж переходити до цієї команди.


Навчання команді чекати

Почніть з того, що просто посадіть собаку в положення «сісти». Подайте сигнал рукою, наприклад, підніміть руку долонею до собаки і промовте слово «Жди!». Перші кілька разів повторюйте слово, щоб ваш собака вивчив нове слово, але завжди говоріть щасливим і спокійним тоном.

Потім зробіть один або два кроки, тримаючи руку назовні та повторюючи команду. Якщо вона почне слідувати за вами, скажіть «ні». Помістіть її назад у положення «сісти», простягніть руку і скажіть "Жди! ", відступаючи. Продовжуйте робити це, доки вона не залишиться сидіти. Потім побалуйте її та захоплено похваліть.

Коли вона навчиться утримувати своє «сидіння», переходьте до навчання її слову, що відпускає. Змусіть її «сісти», відійдіть убік, зачекайте кілька секунд, а потім скажіть «добре», опускаючи руку в положення «торкання». Коли ваш собака підходить до вас, дайте їй частування і скажіть «добре!» Практикуйтеся, збільшуючи відстань, а потім вийдіть на вулицю.

Налаштуйте свого собаку на успіх

Якщо ви зробите дресирування свого собаки захоплюючим заняттям, це буде простіше, швидше і… ну… веселіше. Не забувайте проводити тренування в тихому місці, не відволікаючись.

Зробіть їх короткими та милими. Виконуйте всі команди щонайменше 15 хвилин тричі на день. Така послідовність у навчанні допоможе вашому цуценяті засвоїти основні команди та правила вдома. Крім того, діліть будь-які команди на невеликі та прості частини, які ваше цуценя зможе легко вивчити та зрозуміти. Цей повільний і розважливий підхід допоможе вам швидше досягти ваших тренувальних цілей.

Окрім дресирування будинку, подумайте про те, щоб взяти собаку на дресирування – незалежно від його віку.

Правильна соціалізація та дресирування дуже важливі для цуценят. Це особливо вірно, якщо ви живете в районі, де ваше цуценя мало можливостей спілкуватися з іншими собаками або людьми.

Навіть коли ваш собака підросте і стане майстром команд, уроки послуху можуть бути цікавими та корисними. Навчання протягом усього життя корисне всім, включаючи наших цуценят. Проведення з собакою групових занять не рідше одного разу на рік не тільки зберігає їх навички свіжими, але також зміцнює ваш зв'язок і захоплює їх розум.

Зрештою, нам потрібно пробачати невдачі та святкувати перемоги. Пам'ятайте, що ваше щеня або собака ніколи не намагається домінувати, бути впертим або відштовхнути вас. Будьте ласкаві, коли вона напортачить, і не забудьте сказати їй, яка вона неймовірна, коли робить щось правильно, навіть якщо їй знадобилося 20 разів, щоб зробити це правильно.

RU: 7 команд, которые должна знать собака

Важко прощатися: тривога розлуки у собак

тривога розлуки у собак, занепокоєння самотності

Згадайте, коли ви востаннє закохувалися. Пам'ятаєте, як болісно було прощатися з об'єктом вашої прихильності – навіть якщо ви були в розлуці всього на кілька годин? Згодом ці тимчасові відлучки стало набагато легше переносити, оскільки ви звикли вірити, що ваша «половинка» повернеться.

Але що, якщо ця довіра ніколи не з'явиться? Уявіть свій емоційний стан, якщо кожне прощання буде остаточним. Саме так можуть почуватися деякі собаки, які страждають від розлуки.

Давайте докладніше розглянемо причини цієї проблеми, як вона проявляється у поведінці та як ви можете працювати зі своїм собакою, щоб зменшити її занепокоєння.

Чому у собак розвивається тривога розлуки

У собак часто виникає тривога розлуки після значних змін у сім'ї чи домашньому господарстві. Це може бути різка відсутність члена сім'ї або різка зміна розкладу. Хоч би яким розумним здавався ваш пухнастий друг, пам'ятайте, що він не розуміє, що відбувається в людському світі.

Наприклад, подумайте, коли щеня приходить додому. Як би ви почували себе, якби вас посадили в машину, відвезли в новий будинок і ніколи не повернулися в старий – без пояснення причин? Або якщо раптом ваша людина почала йти щоранку і на весь день, щодня, і ви не знали, коли і чи повернеться вона.

Коли відбуваються подібні стресові події, собаки можуть почуватися кинутими, спантеличеними і збожеволілими, якщо людей немає поруч, чи то нова ситуація, чи ні.

Але не все можна класифікувати як тривогу розлуки, і важливо розуміти різницю. Собаки можуть виявляти ситуативну тривогу або навіть демонструвати генетичну схильність до тривоги.

Ознаки того, що ваш собака страждає від розлуки

Для наглядових власників це досить очевидно, коли собака страждає. Швидше за все, витиму, гавкатимуть чи скиглитимуть, коли ви йдете або коли вас немає. Тривожні собаки також можуть копати або дряпати пазурами, особливо біля вікон і дверей, у несамовитій спробі слідувати за вами. Іноді їм навіть вдається втекти, нібито вас знайти.

У той час як щенята, як відомо, схильні до руйнування, коли їх залишають напризволяще, навіть зазвичай добре вихований собака може вжити відчайдушних заходів, щоб полегшити своє почуття покинутості. Це може призвести до перевертання відра для сміття, псування м'яких меблів, нового взуття та інших значних пошкоджень будинку та майна.

Якщо ваш собака починає гидити або мочитися вдома, коли його залишили одну, це теж може бути пов'язане з розлукою. Випадкові події не мають великого значення, але коли відбуваються часті заворушення або виникає закономірність, зверніть увагу.

Як допомогти собаці впоратися з занепокоєнням про розлуку

Розібратися з тривогою, пов'язаною з розлукою, може бути просто, якщо це легкий випадок або переважно випадковий. Одна з найпростіших порад – поводитися спокійно як при поверненні, так і при догляді. Створення цілої події із свого приїзду тільки посилить емоційні переживання вашого цуценя. Це подвоюється, якщо ваш собака божеволіє від полегшення і хвилювання, побачивши вас знову. Не піддавайтеся бажанню відреагувати тим самим, інакше ви ризикуєте винагородити за таку поведінку. Замість того, щоб відразу ж привітати собаку, відкладіть зустріч, знявши пальто та взуття, прибравши продукти або привітавшись із членами вашої родини, перш ніж приділити будь-яку увагу собачій частині вашої родини. Те саме і з довгими, затяжними прощаннями. Це може здатися жорстоким, але зрештою незворушність вашого собаки того варта.

У більш серйозних випадках занепокоєння про розлуку вам знадобиться довгостроковий підхід, який передбачає поступове навчання вашого собаки тому, що він може бути в безпеці і бути щасливим, коли вас немає поряд. По-перше, не дозволяйте цуценяті бути вашим постійним супутником. Тільки час від часу проведіть разом; поки ви працюєте в іншому місці будинку, дозвольте їм насолодитися спеціальною іграшкою, наприклад, наповненою арахісовим маслом. Це допоможе їм навчитися заспокоюватись, коли вас немає поряд. Заберіть іграшку, коли повернетеся, щоб ваш собака асоціював її з самотністю.

Потім підготуйте вашого собаку до успіху в розлуці за допомогою двокрокового плану. Перший пункт – догляд – швидко та раптово. Подумайте про все, що ви зазвичай робите, виходячи з дому: надягаєте взуття, надягаєте куртку або капелюх, кладете телефон у кишеню, знаходите ключі. Декілька разів протягом дня робіть все це, а потім залишайтеся на місці. В інших випадках зробіть все це, а потім залиште на п'ять хвилин або 15 хвилин або 90 секунд або півгодини. Ідея полягає в тому, щоб зробити вашу відсутність непередбачуваною; це, у свою чергу, зруйнує асоціацію вашого собаки з дзвінкими клавішами та іншими сигналами про ваше неминуче розставання.

Також може бути корисно виробити сигнал, щоб переконати собаку в тому, що, хоч ви їдете, ви повернетеся. Скажіть «до швидкої зустрічі» або аналогічну фразу, увімкніть радіо або візьміть спеціальну іграшку для самотності. Якою б не була ваша репліка, використовуйте її щоразу, коли виходите з дому (або вдаєте). Спочатку може знадобитися піти не більше ніж на хвилину чи дві. Поступово збільшуйте тривалість; зрештою, вашому собаці буде комфортно проводити вас. І хоча це чудові відправні точки, ми також завжди рекомендуємо проконсультуватися з дресирувальником.

Додаткові тактики, які варто спробувати

Думки з цього приводу відрізняються, але якщо ваш вихованець любить проводити час у своїй собачій лежанці, він може провести вашу відсутність, надійно сховавшись там. А якщо ні, то подумайте про те, щоб вільно обмежити його, уклавши в одну кімнату або частину будинку за допомогою дитячої загородки. Ви можете захистити цей простір від жування та копання, але переконайтеся, що собака має їжу, воду та інші корисні стимули, наприклад, вікно, з якого можна спостерігати за світом.

Скористайтеся перевагами ароматерапії, залишивши м'який одяг, що пахне вами, наприклад стару немиту толстовку з капюшоном або футболку. Це може бути великою втіхою для стривоженого собаки. Так само розгляньте можливість використання дифузора DAP (заспокійливого феромона собаки), який виділяє ті ж феромони, що і мама-собака, що годує.

Ще одна чудова ідея – це заспокійлива добавка, яка може допомогти впоратися зі стресом, тривогою та страхом у вашого собаки, коли вас немає.

Оптимістичні батьки домашніх вихованців можуть побачити кращу сторону, коли справа доходить до тривоги розлуки: собака, який не хоче бачити, як ви йдете, явно створив з вами неймовірний зв'язок. Звичайно, дивитися на світлий бік вашого бідного песика не на користь, тому важливо чесно оцінити ситуацію і впоратися з її занепокоєнням. Це зрештою зробить ваші відносини набагато міцнішими.

RU: Трудно прощаться: тревога разлуки у собак



Приг: 01 02 03 04 05