Різні способи полювання на фазанів

Різні способи полювання на фазанів


У сімдесятих роках минулого століття Л. Н. Толстой дав відмінний опис фазань полювання в нарисі «Фазани». Він зазначив, що козаки полюють з кобилкою, з підсади та з-під собаки.

У наші дні полювання з кобилкою (або зі щитком) заборонено. З підсади та з собакою полюють на фазанів і зараз. З підсади — значить з підходу до фазана, що сидить на дереві, посадженого туди навіть двірняком, привченим ганятися за птахами. З-під собаки — значить з лягавою, яка розшукує затаївшись дичину і робить по ній стійку.

Наші мисливці знають і інші способи полювання на фазанів: нагоном та по зимових набродах.

Успіх будь-якого полювання за фазаном залежить від того, наскільки добре знає мисливець звички птахів.

Слід зазначити, що фазани, як і тетерева, протягом доби тримаються в різних ділянках тугаїв або заростей.

Ночують вони у кріпленні, часто проводячи ніч на деревах. Причому розсідають по гілках, як домашні кури на сідалі.

З першими ознаками зорі півні дають знати себе досить гучним криком. Це або цокання, що віддалено нагадує цокання білки, коли вона видає цей звук побачивши небезпеку, або бурмотіння, яке можна передати звуками «курдук-кордак-курдук».

Щойно з'явиться сонце, фазани починають перелітати і перебігати з кріплення до галявин, ариків, посівів або баштан на жировку.

Годівля триває три-чотири години, потім птахи знову тиснуться до міцних місць, де й відсиджуються до трьох-чотирьох годин дня. Перед вечором їх знову найлегше застати на місцях звичайних жирівок.

RU: Различные способы охот на фазанов





Популярные статьи: