Підводне полювання. Вибираємо гідрокостюм

Підводне полювання. Вибираємо гідрокостюм

Головним критерієм при підборі гідрокостюму для підводного полювання є збереження тепла тіла, оскільки мисливець проводить у воді по кілька годин.

Гідрокостюми, що підходять для підводного полювання, поділяються на три типи:

  1. Сухі гідрокостюми. Матеріал – багатошарова капронова тканина. Для експлуатації цього костюма знадобиться наявність нижньої термобілизни. Такий тип костюмів використовують професійні водолази.
  2. Напівсухі гідрокостюми. Матеріал – неопрен. Горловина та манжети костюма оснащені обтюрацією. Обтюрація – це спеціальне ущільнення, яке запобігає попаданню води під сам костюм. Такий тип костюмів вибирають аквалангісти.

Мокрі гідрокостюми поділяють на три типи:

  • Двостороннє дублювання. Із зовнішнього боку дубльовані неопреном, з внутрішнього дубльовані плюшем;
  • Одностороннє дублювання. Дублюються або зовні або зсередини. Зсередини дублюються плюшем чи нейлоном. Завдяки цьому одягати костюм набагато легше ніж костюми без дублювання. Дубльовані із зовнішнього боку щільніші, а внутрішній неопрен добре пристає до тіла плавця. Є найпоширенішим варіантом гідрокостюмів.
  • Без дублювання. Їх ще називають «голими». Вони практично не сковують у русі, тому що вони тонкі і дуже еластичні, за рахунок чого мають низьку термоізоляцію.
    • Існують роздільні та відрядні (монокостюми) гідрокостюми. Роздільні складаються з комбінезону та куртки. Комбінезон на лямках. Куртка найчастіше з капюшоном (шоломом) та на блискавці. Існують як чоловічі, так і жіночі моделі. Зазвичай костюми темного кольору.

      Також костюми різняться і за товщиною. В облік береться глибина, на якій відбувається полювання, та сезон року. Якщо плануєте перебувати під водою тривало і більш ніж на 10 метрах глибини, варто вибрати костюм, у якого товщина 9–12 мм. Якщо це літо та глибина менше 10 метрів, підійде костюм завтовшки 3 мм; але не більше ніж на 4 години. Якщо це пізня весна, літо чи рання осінь, товщина костюма – 5 мм; але також трохи більше 4 годин. Рання весна та пізня осінь – 7 мм.

      Плюсами гідрокостюмів будуть:

      • різні моделі, використовувані матеріали та кольори;
      • максимальний термозахист;
      • швидко сохнуть.

      Мінусами:

      • коштують недешево;
      • умови зберігання, при недотриманні яких можуть утворитися заломи (найбільш схильні костюми з великою товщиною).

      RU: Подводная охота. Выбираем гидрокостюм





Популярные статьи: