Важко прощатися: тривога розлуки у собак

тривога розлуки у собак, занепокоєння самотності

Згадайте, коли ви востаннє закохувалися. Пам'ятаєте, як болісно було прощатися з об'єктом вашої прихильності – навіть якщо ви були в розлуці всього на кілька годин? Згодом ці тимчасові відлучки стало набагато легше переносити, оскільки ви звикли вірити, що ваша «половинка» повернеться.

Але що, якщо ця довіра ніколи не з'явиться? Уявіть свій емоційний стан, якщо кожне прощання буде остаточним. Саме так можуть почуватися деякі собаки, які страждають від розлуки.

Давайте докладніше розглянемо причини цієї проблеми, як вона проявляється у поведінці та як ви можете працювати зі своїм собакою, щоб зменшити її занепокоєння.

Чому у собак розвивається тривога розлуки

У собак часто виникає тривога розлуки після значних змін у сім'ї чи домашньому господарстві. Це може бути різка відсутність члена сім'ї або різка зміна розкладу. Хоч би яким розумним здавався ваш пухнастий друг, пам'ятайте, що він не розуміє, що відбувається в людському світі.

Наприклад, подумайте, коли щеня приходить додому. Як би ви почували себе, якби вас посадили в машину, відвезли в новий будинок і ніколи не повернулися в старий – без пояснення причин? Або якщо раптом ваша людина почала йти щоранку і на весь день, щодня, і ви не знали, коли і чи повернеться вона.

Коли відбуваються подібні стресові події, собаки можуть почуватися кинутими, спантеличеними і збожеволілими, якщо людей немає поруч, чи то нова ситуація, чи ні.

Але не все можна класифікувати як тривогу розлуки, і важливо розуміти різницю. Собаки можуть виявляти ситуативну тривогу або навіть демонструвати генетичну схильність до тривоги.

Ознаки того, що ваш собака страждає від розлуки

Для наглядових власників це досить очевидно, коли собака страждає. Швидше за все, витиму, гавкатимуть чи скиглитимуть, коли ви йдете або коли вас немає. Тривожні собаки також можуть копати або дряпати пазурами, особливо біля вікон і дверей, у несамовитій спробі слідувати за вами. Іноді їм навіть вдається втекти, нібито вас знайти.

У той час як щенята, як відомо, схильні до руйнування, коли їх залишають напризволяще, навіть зазвичай добре вихований собака може вжити відчайдушних заходів, щоб полегшити своє почуття покинутості. Це може призвести до перевертання відра для сміття, псування м'яких меблів, нового взуття та інших значних пошкоджень будинку та майна.

Якщо ваш собака починає гидити або мочитися вдома, коли його залишили одну, це теж може бути пов'язане з розлукою. Випадкові події не мають великого значення, але коли відбуваються часті заворушення або виникає закономірність, зверніть увагу.

Як допомогти собаці впоратися з занепокоєнням про розлуку

Розібратися з тривогою, пов'язаною з розлукою, може бути просто, якщо це легкий випадок або переважно випадковий. Одна з найпростіших порад – поводитися спокійно як при поверненні, так і при догляді. Створення цілої події із свого приїзду тільки посилить емоційні переживання вашого цуценя. Це подвоюється, якщо ваш собака божеволіє від полегшення і хвилювання, побачивши вас знову. Не піддавайтеся бажанню відреагувати тим самим, інакше ви ризикуєте винагородити за таку поведінку. Замість того, щоб відразу ж привітати собаку, відкладіть зустріч, знявши пальто та взуття, прибравши продукти або привітавшись із членами вашої родини, перш ніж приділити будь-яку увагу собачій частині вашої родини. Те саме і з довгими, затяжними прощаннями. Це може здатися жорстоким, але зрештою незворушність вашого собаки того варта.

У більш серйозних випадках занепокоєння про розлуку вам знадобиться довгостроковий підхід, який передбачає поступове навчання вашого собаки тому, що він може бути в безпеці і бути щасливим, коли вас немає поряд. По-перше, не дозволяйте цуценяті бути вашим постійним супутником. Тільки час від часу проведіть разом; поки ви працюєте в іншому місці будинку, дозвольте їм насолодитися спеціальною іграшкою, наприклад, наповненою арахісовим маслом. Це допоможе їм навчитися заспокоюватись, коли вас немає поряд. Заберіть іграшку, коли повернетеся, щоб ваш собака асоціював її з самотністю.

Потім підготуйте вашого собаку до успіху в розлуці за допомогою двокрокового плану. Перший пункт – догляд – швидко та раптово. Подумайте про все, що ви зазвичай робите, виходячи з дому: надягаєте взуття, надягаєте куртку або капелюх, кладете телефон у кишеню, знаходите ключі. Декілька разів протягом дня робіть все це, а потім залишайтеся на місці. В інших випадках зробіть все це, а потім залиште на п'ять хвилин або 15 хвилин або 90 секунд або півгодини. Ідея полягає в тому, щоб зробити вашу відсутність непередбачуваною; це, у свою чергу, зруйнує асоціацію вашого собаки з дзвінкими клавішами та іншими сигналами про ваше неминуче розставання.

Також може бути корисно виробити сигнал, щоб переконати собаку в тому, що, хоч ви їдете, ви повернетеся. Скажіть «до швидкої зустрічі» або аналогічну фразу, увімкніть радіо або візьміть спеціальну іграшку для самотності. Якою б не була ваша репліка, використовуйте її щоразу, коли виходите з дому (або вдаєте). Спочатку може знадобитися піти не більше ніж на хвилину чи дві. Поступово збільшуйте тривалість; зрештою, вашому собаці буде комфортно проводити вас. І хоча це чудові відправні точки, ми також завжди рекомендуємо проконсультуватися з дресирувальником.

Додаткові тактики, які варто спробувати

Думки з цього приводу відрізняються, але якщо ваш вихованець любить проводити час у своїй собачій лежанці, він може провести вашу відсутність, надійно сховавшись там. А якщо ні, то подумайте про те, щоб вільно обмежити його, уклавши в одну кімнату або частину будинку за допомогою дитячої загородки. Ви можете захистити цей простір від жування та копання, але переконайтеся, що собака має їжу, воду та інші корисні стимули, наприклад, вікно, з якого можна спостерігати за світом.

Скористайтеся перевагами ароматерапії, залишивши м'який одяг, що пахне вами, наприклад стару немиту толстовку з капюшоном або футболку. Це може бути великою втіхою для стривоженого собаки. Так само розгляньте можливість використання дифузора DAP (заспокійливого феромона собаки), який виділяє ті ж феромони, що і мама-собака, що годує.

Ще одна чудова ідея – це заспокійлива добавка, яка може допомогти впоратися зі стресом, тривогою та страхом у вашого собаки, коли вас немає.

Оптимістичні батьки домашніх вихованців можуть побачити кращу сторону, коли справа доходить до тривоги розлуки: собака, який не хоче бачити, як ви йдете, явно створив з вами неймовірний зв'язок. Звичайно, дивитися на світлий бік вашого бідного песика не на користь, тому важливо чесно оцінити ситуацію і впоратися з її занепокоєнням. Це зрештою зробить ваші відносини набагато міцнішими.

RU: Трудно прощаться: тревога разлуки у собак





Популярные статьи: