7 команд, які повинен знати собака
Всі ми чули приказку: «Не можна навчити старого собаку новим трюкам», але це неправда. Навіть найбільш енергійні і буйні собаки можуть навчитися гарним манерам, які збережуть їхню безпеку та зроблять їх добрими громадянами. Але це потребує наполегливої праці.
Дресирування собаки вимагає використання командних «сигналів», які використовуються, щоб допомогти вашому собаці зрозуміти, що ви від нього хочете. Ці команди спрямовують вашого собаку до успішної соціальної поведінки, а також убережуть її від небезпеки
Але перш ніж ви зможете навчити свого собаку
Перша команда, яку має засвоїти щеня, насправді не є командою; це їхнє ім'я! Навчання цуценя надійно реагувати на своє ім'я означає, що він слухатиме, коли ви дасте йому інші команди. Назвіть ім'я свого цуценя щасливим та життєрадісним тоном. Коли вони дивляться на вас, почастуйте їх і повторіть. Це так просто!
Як тільки ви це зрозуміли, настав час переходити до командних реплік. Але перш ніж ви почнете, зробіть деякі приготування та рішення. Знайдіть тихе місце для початку тренувань. З'ясуйте, чи буде ваш собака найкраще реагувати на частування, іграшки чи ласки як нагороду. Вирішіть, які слова ви збираєтеся використовувати, і будьте послідовні. Складіть розклад, якого ви зможете дотримуватись, з кількома короткими заняттями не більше 15 хвилин щодня. Зрештою, перш ніж почати, переконайтеся, що ви розслаблені і можете зберігати терпіння протягом усього процесу.
Наступні команди навчать вашого собаку манерам, нададуть їй відповідну структуру, забезпечать безпеку і навіть можуть допомогти вирішити деякі спільні проблеми з поведінкою.
1. Подивися на мене!
Вчіть собаку дивитися на вас
Щоб дресирувати собаку, ви повинні спочатку привернути її увагу. Використовуйте частування, яке ваш собака не отримує щодня, наприклад невеликий шматочок смаженого курчати без шкіри або індички.
Тримайте його в руці, поки вона його не побачить. Потім піднесіть його до себе на рівень очей, кажучи: Подивися на мене. Утримуйте її увагу на очах/частуванні протягом кількох секунд, а потім скажіть «добре!» і дайте їй частування.
2. Сидіти!
Одна з найголовніших команд, «сидіти», дає вашому собаці
Для початку скористайтеся методом «приманки». Візьміть частування, яке, як ви знаєте, вона справді любить. Піднесіть його до носа, а потім проведіть їм вгору і над головою, кажучи «сядь». Зазвичай її ніс слідуватиме за нею, і напрямок змусить її тіло автоматично сісти.
Як тільки її пухнаста дупа торкнеться підлоги, скажіть «добре» і дайте їй частування. Повторюйте, доки вона не зрозуміє, що ви від неї хочете. Потім використовуйте лише команду. Тримаючи частування в руці, скажіть «сядь», а щойно вона це зробить, скажіть «добре» і дайте їй частування.
Ви також можете додати рух руки, наприклад, підняти руку долонею вгору одночасно з тим, як ви кажете «сісти». Це дозволяє вам дати їй сигнал сісти, коли навколо багато шуму та хвилювань.
Практикуйтеся у різних місцях. Зрештою, не варто використовувати частування щоразу. Натомість поцілуйте її, похваліть або дайте їй іграшку. Ви хочете, щоб вона сіла
3. Лежати!
Поза «лежати» – це стійкіша поза, ніж «сидіти», щоб ваш собака заспокоївся. Це допомагає контролювати імпульсивну поведінку.
Під час навчання команді «лежати!» також використовується техніка приманки. Посадіть собаку перед собою. Потім піднесіть ласощі до її носа, але не настільки, щоб вона могла його схопити. Пересуньте частування вниз перед нею. Її ніс стежитиме, доки вона не ляже.
Як тільки вона повністю ляже, тобто все її тіло опиниться на підлозі, скажіть «добре» і дайте їй частування. Потім почніть поєднувати команду з жестом рукою, наприклад, протягнути руку долонею вниз і опустити її, промовляючи словесне «Лежати».4. До мене!
Це критично важлива команда, оскільки вона може врятувати життя собаці. "До мене! " гарантує, що ваше цуценя завжди повернеться до вас, коли це буде необхідно. Це означає, що він повернеться, якщо вибіжить за двері або вийде надвір.
Є кілька способів навчити цій команді. Почніть із простого виголошення імені вашого собаки, а потім слова «До мене!» і почастуйте її, як тільки вона підійде до вас. Це навчить вашого собаку, що все добре «приходить» до цуценят, коли вони чують це слово. Ви також можете використовувати довгий повідець, щоб знати, що вона не втече від вас.
Наступним кроком буде посадити собаку або укласти. Сядьте на відстані кількох футів, промовте слово «До мене!» і простягніть частування. Дайте їй це, коли вона буде поруч, і не забудьте використовувати слово «добре» як підкріплення. Поступово збільшуйте дистанцію, доки вона не зрозуміє, що ви хочете від неї.
Інший спосіб – сісти на землю на відстані кількох метрів і протягнути до неї руку долонею. Вимовте слово «до мене» або «доторкнися». Більшість собак приставлять носа до вашої руки. Коли вона це зробить, дайте їй частування. Використовуйте свою руку як інструмент разом із командою. Це добре працює в хаотичних чи галасливих місцях.
Ніколи не використовуйте команду «До мене» для всього, що ваш собака вважає негативним. Не використовуйте його, наприклад, щоб давати цуценяті ліки. Ваш собака обов'язково прийде до вас, якщо він зрозуміє, що це призводить до чогось хорошого, наприклад, поцілунків, іграшок, свійських тварин або частування.
5. Фу!
Це ще одна команда, яка може врятувати життя вашому собаці. Собаки збирають на вулиці різні речі, а такі речі, як викинуті курячі кістки, можуть бути небезпечними для її здоров'я. Ваш пухнастий може також вкрасти вашу вечерю, взуття або навіть сонцезахисні окуляри.
Щоб навчити цій команді, використовуйте тактику «заманити та підмінити». Використовуйте «фу!», перш ніж ваш собака щось підбере.
Покладіть частування на підлогу та накрийте його рукою. Тримайте в іншій руці ще один ласощі, які більш привабливі для вашого собаки. Як тільки собака понюхає ласощі, що лежать на підлозі у вас під рукою, і спробує дістати його, скажіть «Фу!» і покажіть їй інші ласощі. Зачекайте, доки вона не перестане намагатися дістати частування на підлозі, скажіть «добре» і дайте їй найкраще частування з іншої руки.
Коли вона надійно залишить частування на підлозі на самоті, почніть виконувати вправу, не прикриваючи частування на підлозі рукою, але будьте готові грюкнути по ній рукою, якщо вона підкрадається. Ідея полягає в тому, щоб не дати їй отримати частування, яке ви хочете дати спокій. Коли вона відступає або виявляє незацікавленість, скажіть «добре» і винагородіть її з іншого боку найкращим частуванням.
Потім виконайте вправу стоячи, але надягніть собаку на повідець. Накрийте ласощі ногою на підлозі. Використовуйте повідець, якщо ви випадково впустили ласощі або вона намагається його дістати. Скажіть їй, "фу! ", перш ніж вона підійде до вашої ноги. Як тільки вона відступить або виявить незацікавленість, дайте їй найкраще частування з іншої руки.
Повторіть тренування на вулиці у різних місцях. Використовуйте різні предмети для практики, наприклад іграшку, щоб закріпити, що команда застосовна до всього, що ви не хочете, щоб собака підбирала.
6. Кинь!
Ця команда призначена для тих ситуацій, коли у вашого собаки вже є щось у роті, чого там не повинно бути. Команда «кинь» може вберегти вашого собаку від їжі на вулиці, яка може викликати в неї нудоту або ще гірше.
Для цього вам знадобляться іграшка та частування. Зачекайте, поки іграшка опиниться у вашого собаки в роті, потім покажіть їй ласощі і скажіть: «Кинь». Якщо вона не кидає її відразу, посуньте ласощі ближче до носа, поки вона не впустить іграшку з рота, щоб узяти ласощі.
Зробіть це кілька разів. Коли вона зрозуміє і постійно випльовуватиме іграшку з рота, коли ви кажете команду, тоді час приймати виклик. Відійдіть на крок чи два, коли скажіть їй «кинь!», але не підносите ласощі до носа. Зачекайте, поки вона впустить іграшку, перш ніж давати їй частування. Завжди відзначайте правильну поведінку, використовуючи такі слова, як «добре» або «так», або використовуючи клікер.
Коли ваш собака може робити це надійно, спробуйте команду в той час, коли ви не проводите тренування. Використовуйте його, наприклад, коли ваш собака жує жувальну іграшку. Обов'язково використовуйте цінні частування під час занять.
Працюйте над тренуванням без частування, використовуючи улюблену іграшку або потужну похвалу та прихильність.
7. Чекай!
Це одна з найскладніших команд, оскільки багато собак схильні слідувати за нами. Для вашого собаки важливо спочатку навчитися «сидіти», перш ніж переходити до цієї команди.
Почніть з того, що просто посадіть собаку в положення «сісти». Подайте сигнал рукою, наприклад, підніміть руку долонею до собаки і промовте слово «Жди!». Перші кілька разів повторюйте слово, щоб ваш собака вивчив нове слово, але завжди говоріть щасливим і спокійним тоном.
Потім зробіть один або два кроки, тримаючи руку назовні та повторюючи команду. Якщо вона почне слідувати за вами, скажіть «ні». Помістіть її назад у положення «сісти», простягніть руку і скажіть "Жди! ", відступаючи. Продовжуйте робити це, доки вона не залишиться сидіти. Потім побалуйте її та захоплено похваліть.
Коли вона навчиться утримувати своє «сидіння», переходьте до навчання її слову, що відпускає. Змусіть її «сісти», відійдіть убік, зачекайте кілька секунд, а потім скажіть «добре», опускаючи руку в положення «торкання». Коли ваш собака підходить до вас, дайте їй частування і скажіть «добре!» Практикуйтеся, збільшуючи відстань, а потім вийдіть на вулицю.
Налаштуйте свого собаку на успіх
Якщо ви зробите дресирування свого собаки захоплюючим заняттям, це буде простіше, швидше і… ну… веселіше. Не забувайте проводити тренування в тихому місці, не відволікаючись.
Зробіть їх короткими та милими. Виконуйте всі команди щонайменше 15 хвилин тричі на день. Така послідовність у навчанні допоможе вашому цуценяті засвоїти основні команди та правила вдома. Крім того, діліть
Окрім дресирування будинку, подумайте про те, щоб взяти собаку на дресирування – незалежно від його віку.
Правильна соціалізація та дресирування дуже важливі для цуценят. Це особливо вірно, якщо ви живете в районі, де ваше цуценя мало можливостей спілкуватися з іншими собаками або людьми.
Навіть коли ваш собака підросте і стане майстром команд, уроки послуху можуть бути цікавими та корисними. Навчання протягом усього життя корисне всім, включаючи наших цуценят. Проведення з собакою групових занять не рідше одного разу на рік не тільки зберігає їх навички свіжими, але також зміцнює ваш зв'язок і захоплює їх розум.
Зрештою, нам потрібно пробачати невдачі та святкувати перемоги. Пам'ятайте, що ваше щеня або собака ніколи не намагається домінувати, бути впертим або відштовхнути вас. Будьте ласкаві, коли вона напортачить, і не забудьте сказати їй, яка вона неймовірна, коли робить щось правильно, навіть якщо їй знадобилося 20 разів, щоб зробити це правильно.