Нічний лов ляща

Нічний лов ляща

Нічний лов ляща — це дуже цікаве і результативне заняття. За спостереженнями, у багатьох водоймах його клювання в нічний час доби стає набагато активнішим, ніж у світлий час доби і трапляються більші особини.

З приходом темряви лящ йде з глибини на мілководді: до місць водопою худоби, на коси та мілини, броди, до стрімких берегів, до причалів і до місць купання людей. Зважаючи на все, такі місця більш насичені кормом.

Багато закоренілих рибалок вважають, що ляща приваблює світло від багаття на березі. Також помічено, що в повний місяць клювання ляща найбільш активне. Можливо, це можна пояснити найкращою освітленістю дна та корму. Існує такий рибальський факт: у повню набирає хід клювання ляща на глибоководді, а в молодик — на мілководді. Вплив фаз Місяця на нічний клювання риби вивчений погано, як і безліч інших явищ.

За спостереженнями, лящ підходить до берега з настанням темряви і ще в сутінках реєструється перший стрибок його виходу на годівлю, від одного до двох стрибків активності серед ночі та з настанням світанку – останній (до сходу сонця). На ранковій зірці трапляються клювання на «хорошій» відстані від берега, отже лящ повертається на глибоку денну стоянку.

У нічний час великий екземпляр може клюнути і впритул до берега. Через це рекомендується обловити спочатку всю прибережну зону. При цьому потрібно дотримуватися тиші, тихо пересуватися, не розмовляти, тому що найменший звук легко передається у воду і відлякує лящів, адже ця риба дуже обережна і полохлива.

Для роботи зі снастю, приманкою та для зняття риби з гачка найкраще мати налобний ліхтарик. Цей ліхтар завжди буде на місці і не буде втрачений у темряві, а руки залишаються вільними. Не слід світити їм на воду, тому що лящ може злякатися світла, що бігає, а світло від багаття спрямоване під меншим кутом до води, тому велика частина світла відбивається від поверхні і до дна дістає лише мала частина світлового потоку, що менш небажано в цій справі. Чим вище джерело світла над водою, тим більша частина потоку проникає в товщу води і освітлює дно.

Підгодовування використовують рослинну ароматизовану з додаванням опариша і мотиля. На вечірній зорі виготовляють глиняні кульки (якщо є течія), із закатаним у них підгодовуванням і заздалегідь їх кидають у місце майбутнього нічного лову. Для водойм без течії кульки можна робити зі звичайної сирої землі. Під час лову можна підкидати підгодовування, але дуже обережно, намагаючись не зробити сплеск сильним, бажано розсипом.

Снасті краще використовувати донні або вудки поплавця з фосфорними поплавцями. На донку, як сигналізатор клювання, зазвичай використовується звичайний дзвіночок і його звук може насторожити зграю лящів. Для цього можна тримати волосінь внатяг, намотавши її на палець, адже по ній чудово передаються удари риби в палець.

RU: Ночная ловля леща





Популярные статьи: