Тюнінг блешні

Забарвлення стрімких блешень (зима – літо)

Тюнінг блешні

Необхідно помітити, що специфіка забарвлення багатьох спінінгових приманок дуже схожа – на їхня поверхня нанесена декоративним візерунком, завдання якого — привернути увагу хижака. Але на значних глибинах (від 4–5 метрів) забарвлення у вигляді штрихів, розкиданих крапок і зеленого візерунка на спинці стає своєрідною маскувальною сіткою, що надійно приховує свої навіть від голодного хижака. Тому у більшості блешень на одну із сторін (частіше на внутрішню) наклеюється світловідбивна плівка з численними блискітками, або вони виконані з сріблясто білого металу з неоднорідною поверхнею на зовнішній стороні (імітація луски). На глибинах понад п'ять метрів під льодом і десяти метрів по відкритій воді блешня повинна, як дзеркало, зловити і відбити промені розсіяного світла, тобто «пустити зайчика». А за рахунок світловідбивної плівки додатково блиснути і стати більш помітною на тлі води та дна. І тут її простіше помітити хижакові. У жодному разі не варто перебільшувати можливості барвників, що світяться. Риба під льодом на блешні, пофарбовані фарбою фосфоресцирующей, бере дуже обрано і, в основному, у великих річках, озерах і водосховищах. Типовий приклад – Рибинське море, Горьківське водосховище, середня Волга.

Увага! Практично на всіх водосховищах Підмосков'я приманки, що світяться, не спрацьовують, а мінімальний ефект спостерігається, коли фарба, що світиться, нанесена точково на поверхні блешні.

Коліри приманки під льодом

При лові з льоду у риби давно помічені деякі незрозумілі дива у плані вибору забарвлення приманок. Так, наприклад, яскраве забарвлення балансиров на глибині до п'яти метрів рибу майже повсюдно приваблює, а ось у вертикальних блешень подібне забарвлення рибу здатне і відлякати. Тому взимку в ході приманки з білого та жовтого металів (міді, олова, свинцю та їх сплавів). Можливо, риба, що висить вниз головою (саме її імітує вертикальна блешня), майже завжди сприймається хижаком як хвора чи снула, а тому зухвало яскраво і кольорово виглядати не може. Але, швидше за все, справа в більш тривалій паузі, яка витримується при лові на вертикальні блешні (судак, щука), і хижак просто встигає виявити каверзу, хоча мінімальний дизайн у фарбуванні вертикальних блешень, звичайно ж, необхідний, але завжди вимагає від рибалки акуратності та почуття міри. Зате у балансира однієї моделі за одну рибалку можна поміняти до 20–30 варіантів забарвлення – від натурального до фантазійного. Іноді блискучий однією рисою або посиленням кольору здатний вплинути на уловистість приманки. Але це вже доля майстра.

RU: Тюнинг блёсен





Популярные статьи: