Жовтий окунь (лат. Perca flavescens)

Жовтий окунь (лат. Perca flavescens)

У жовтих окунів подовжене тіло зі спиною від зеленого до оливкового або золотисто-коричневого кольору; боки від жовтого до жовто-зеленого, із темними вертикальними смугами (зазвичай 7). Їхні нижні плавці зазвичай мають колір від червоного до помаранчевого.

Поширені назви: жовтий окунь, окунь.

Серед існування

Жовтий окунь поширений вид риби. Вони здаються дуже адаптивними і мешкають у різних водоймах з теплою та прохолодною водою, включаючи великі озера, ставки та річки. Найчастіше вони зустрічаються у відкритих водоймах із помірно чистою водою та помірним зростанням бур'янів.

Нерест жовтого окуня

Жовтий окунь нереститься провесною з середини квітня до початку травня при температурі води від 6 до 12° C. Вони нерестяться на мілководді або в притоках. Зазвичай вони нерестяться біля деревних пнів або рослин, що укорінилися. Вони відкладають яйця довгими, прозорими, желеподібними масами близько 5 см у діаметрі та можуть досягати 1,5 м у довжину. Самка окуня розміром 25 см може відкласти до 61 000 яєць.


окунь жовтий рибалка

Раціон харчування окуня

Жовтий окунь активно харчується водними комахами, а в міру дорослішання – дрібною рибою всіх видів, включаючи жовтий окунь. Годування найбільш активно ранками та вечорами.

Вік та розмір жовтих окунів

Вік і зростання дуже різняться між популяціями окуня. Наприклад, у великих водоймищах окунь може досягати 25 см до чотирьох років, однак у багатьох невеликих ставках окунь ніколи не зросте більше 15 см. Окунь може дожити до 11 років.

Поради з риболовлі на жовтих окунів

Жовтий окунь – одна з найпопулярніших риб як для рибалок, так і для комерційних рибалок. Жовтий окунь – одна з найсмачніших прісноводних риб. Окуні, як правило, утворюють великі зграйки, тому їх легко зловити. Популярні приманки – дрібні піскарі, хробаки та личинки, а також невеликі приманки та блешні. Їх можна ловити в різних місцях проживання цілий рік. Окуня легко зловити і на льоду протягом усієї зими.

RU: Жёлтый окунь (лат. Perca flavescens)

Популярные статьи: