Жовтий окунь (лат. Perca flavescens)
У жовтих окунів подовжене тіло зі спиною від зеленого до оливкового або золотисто-коричневого кольору; боки від жовтого
Поширені назви: жовтий окунь, окунь.
Серед існування
Жовтий окунь поширений вид риби. Вони здаються дуже адаптивними і мешкають у різних водоймах з теплою та прохолодною водою, включаючи великі озера, ставки та річки. Найчастіше вони зустрічаються у відкритих водоймах із помірно чистою водою та помірним зростанням бур'янів.
Нерест жовтого окуня
Жовтий окунь нереститься провесною з середини квітня до початку травня при температурі води від 6 до 12° C. Вони нерестяться на мілководді або в притоках. Зазвичай вони нерестяться біля деревних пнів або рослин, що укорінилися. Вони відкладають яйця довгими, прозорими, желеподібними масами близько 5 см у діаметрі та можуть досягати 1,5 м у довжину. Самка окуня розміром 25 см може відкласти до 61 000 яєць.
Раціон харчування окуня
Жовтий окунь активно харчується водними комахами, а в міру дорослішання – дрібною рибою всіх видів, включаючи жовтий окунь. Годування найбільш активно ранками та вечорами.Вік та розмір жовтих окунів
Вік і зростання дуже різняться між популяціями окуня. Наприклад, у великих водоймищах окунь може досягати 25 см до чотирьох років, однак у багатьох невеликих ставках окунь ніколи не зросте більше 15 см. Окунь може дожити до 11 років.
Поради з риболовлі на жовтих окунів
Жовтий окунь – одна з найпопулярніших риб як для рибалок, так і для комерційних рибалок. Жовтий окунь – одна з найсмачніших прісноводних риб. Окуні, як правило, утворюють великі зграйки, тому їх легко зловити. Популярні приманки – дрібні піскарі, хробаки та личинки, а також невеликі приманки та блешні. Їх можна ловити в різних місцях проживання цілий рік. Окуня легко зловити і на льоду протягом усієї зими.