Приміщення або вольєр: де утримувати мисливського собаку?

Приміщення або вольєр: де утримувати мисливського собаку?

Слідкуйте цим порадам, щоб ваш мисливський собака працював найкращим чином протягом усього сезону.

Існує старий міф про те, що мисливський собака має бути вуличним собакою. Ідея полягає в тому, що, живучи в приміщенні, собака якимось чином стане розумово і фізично слабким, її нюх буде порушено, і що домашній собака «просто не полюватиме», якщо піддаватиметься легкому життю та сім'ї.

Здебільшого це нісенітниця. Але в кожному хорошому міфі, міській легенді та слуху є частка правди. Що реально, а що ні? Чи можна тримати мисливського собаку вдома? Читайте далі, і ви дізнаєтесь.

Друге питання я ставлю з особистого інтересу. Мій лабрадор, безумовно, сімейний вихованець (і той, який ледарює на шкіряному дивані і спить у ліжку), який грає з нашим малюком і попереджає нас про когось біля дверей.

Я розмовляв з багатьма професіоналами, які працюють уже довгий час, і вони сказали, що це є типовим для сьогоднішніх мисливських собак. Проте тридцять років тому «батько мисливський собака» був його мисливським собакою; ніхто не грав із ним, і він жив зовні. За останні кілька десятиліть ситуація, мабуть, змінилася, і більшість мисливських собак стали домашніми вихованцями, мешкають у приміщенні і про них дбає вся родина.

Отже, чи заважає проживання в приміщенні мисливським інстинктам та здібностям собак?

Коротше: ні. Тим не менш, їм потрібен деякий час на відкритому повітрі (як під час тренувань, так і під час простою), щоб акліматизуватися до температур (в обох крайнощах: спека та холод). Наявність обгородженого двору або зовнішньої будки також зручна, якщо ви хочете вивести собаку з дому з низки причин.

Наявність мисливського собаки всередині не зіпсує її нюх, як вам скажуть багато старожили. Якщо собака може отримати прямий спрей від скунса в ніс і при цьому внюхати фазанів, то невелика кількість сухого повітря не зруйнує носові мембрани. А в деяких частинах країни повітря всередині приміщень зволожується і містить більше водяної пари, ніж зовні. Питання, пов'язані зі здоров'ям, які впливають на нюх, будуть зовсім іншою темою (і більш серйозною), як і умови нюху (і це може бути великою загадкою для будь-кого, хто може розгадати!).

Зміст вашого мисливського собаки в приміщенні дозволяє вам зблизитися з нею і дає можливість дізнатися, що робить вас щасливим, а що нещасливим. Він може дізнатися про своє місце в зграї і те, як він вписується в сім'ю. Залишаючи собаку в приміщенні, ви в геометричній прогресії збільшуєте час, необхідний для її дресирування: слухняність, терпіння, виконання команд і т.д.

Але у цього є недолік: собаки завжди навчаються. Не має значення, тренуєтеся ви в цей час чи ні. Пам'ятайте: ви завжди тренуєтеся, коли перебуваєте зі своїм собакою. Це стає питанням того, що ви тренуєте; хороші звички чи погані?

Це може стати справжньою проблемою, якщо у вас є діти. Діти люблять своїх вихованців і хочуть грати з ними. Це чудово, але якщо вони кинуть 1000 тенісних м'ячів, щоб пес їх приніс, його бажання робити це у складних умовах під час тренування, а також його стійкість виявляться негативними. Важко мотивувати собаку (або людину, якщо на те пішло) працювати для досягнення кінцевої мети, якщо те, що вони хочуть, дається їм безкоштовно.

Тут знадобиться обгороджене подвір'я або будка на відкритому повітрі. Якщо ви не в змозі постійно і ефективно тренувати собаку весь час, поки вона знаходиться з вами в приміщенні (це величезний тиск на вас, особливо якщо у вас є сім'я), ви можете вивести її на вулицю, де вона може просто розслабитися (постійні навантаження тренувань йому теж не на користь). Його місце поза домом може бути притулком, вільним від навантажень (ви можете створити аналогічне місце в будинку за допомогою коробки).

Час на відкритому повітрі також дозволяє йому акліматизуватися до перепадів температури. Якщо ви знаходитесь на півдні і очікуєте, що він полюватиме в спеку на початку сезону, він повинен звикнути перебувати там не тільки в стані спокою, але і в робочих умовах. Якщо ви живете на півночі, ваш собака повинен звикнути до зниження температури, наростити шерсть (якщо у вас лабрадор або інший схожий двошерстий собака) та запаси жиру (це йде на зміну годування). Собака, яка звикла до температури, при якій вона повинна працювати, і тренувалася в цих умовах протягом принаймні 6 тижнів до цього, краще полюватиме, швидше відновлюватиметься і з меншою ймовірністю буде травмована або піддана впливу (перегріву або переохолодженню). /p>

Скільки часу він проводить на свіжому повітрі, залежить від собаки, клімату, в якому ви живете, та особистого графіка. Я, як правило, залишаю свого пса на вулиці протягом дня, коли я перебуваю в офісі, а потім тренуюся вечорами та залишаю його на ніч. Це може спрацювати для вас, а може й ні; є багато змінних.

4 способи тримати вашого собаку в режимі полювання протягом усього сезону

Працьовитий собака може трохи постраждати під час тривалого сезону полювання на водоплавних птахів. Але не тільки фізичне зношування знижує ефективність вашого собаки. В азарті полювання часто втрачають на увазі тонші моменти дресирування, такі як стійкість у сліпу або відмова від проводки в руку.

Як дресирувальнику легко пропустити ці помилки, коли більше птахів працюють із приманками. Але за повний сезон ці помилки посилюватимуться. Якщо ви їх не виправите, ваш випещений ретрівер до січня може перетворитися на неслухняний гончак.

Є кілька ключових порад, які допоможуть зберегти вашого собаку здорового, дисциплінованого та завзятого на полюванні протягом усього сезону.

1. Залишайтеся без нічого

Кращий спосіб зберегти собаку здоровою — переконатися, що вона входить у сезон у добрій формі. Це означає регулярно прогулювати вашого собаку і не перегодовувати його. Розриви передньої хрестоподібної зв'язки та ранній артрит частіше виникають у собак із надмірною вагою.

Якщо ви вже годуєте свого собаку високоякісним кормом з високим вмістом білка (що слід робити), вам не доведеться давати йому багато додаткового корму в сезон полювання. Розділяйте годівлю так, щоб собака отримувала 30% їжі вранці (це сприяє відновленню м'язів) та 70% увечері. Це перше годування дається, коли собака заспокоюється після ранкового полювання.

2. Розминка

Собаки можуть рвати м'язи так само, як і ми. Ви ж не хочете, щоб ваш собака виходив прямо з клітки і сидів нерухомо в холодних будках, а потім біг на всіх парах по зрізаному кукурудзяному полю за пораненим гусем. Тож нехай він побігає, потягнеться і трохи пограє перед початком кожного полювання. Це стане корисною розминкою, але також допоможе спалити хвилювання перед полюванням.

Собаки природно розтягуються і розігріваються, якщо ви їм дозволяєте, але в запалі полювання вони забувають про це, і саме тоді можуть статися травми.

3. Тренування вдень

Якщо ваш собака робить помилки під час полювання, тренуйте виправлення цих помилок під час перерв у другій половині дня. Це може бути трохи екстремально для середнього власника ретрівера, але справа в тому, що набагато легше виправити помилки у контрольованій атмосфері після закінчення полювання.

Якщо ваш собака починає рано ламатися — що є найчастішим порушенням у розпалених качиних собак — використовуйте цю просту вправу після ранкового полювання: змусіть вашого собаку сидіти і стояти, а потім киньте палицю і вистріліть з рушниці. Киньте ще дві палиці, стріляючи після кожної, і переконайтеся, що ваш собака весь час тримається рівно. Тоді підніміть ціпки самостійно. Повторюйте при необхідності, поки собака не стане стійкою. Коли сеанс закінчиться, дозвольте їй взяти палицю як нагороду. Ця вправа нагадує собаці, що вона не може підібрати кожну птицю, що впала, а тільки ту, на яку ви його посилаєте.

4. Спіймайте колію

У всіх нас були дні, коли прилітає зграя, і ви робите три постріли, але жоден птах не падає. Що ж, у собак теж бувають погані дні.

Іноді собака стає настільки схвильованою, що втрачає концентрацію і повністю забуває, що вона має робити. Коли це відбувається, ви хочете настроїти собаку на кілька легких перемог. Якщо птах падає далеко за межі розміщення, скоротить дистанцію, виводячи її п'ятою. Потім надішліть його за доставкою тільки тоді, коли ви знаєте, що він побачить качку.

Виконання цих простих підтягувань допоможе зміцнити його впевненість. Виявіть трохи терпіння з вашого боку, і він без проблем повернеться до підйомів наосліп.

RU: Помещение или вольер: где лучше содержать охотничью собаку?





Популярные статьи: