Упередження при стрільбі

Упередження при стрільбі Якщо ціль перебуває в русі, то для успішної поразки її необхідно, щоб снаряд був пущений в якусь точку вперед мети, де б він зустрівся з нею. Винос рушниці вперед мети на дистанцію, необхідну для успішного її ураження, називається попередженням. Упередження—величина непостійна. Воно залежить від швидкості руху мети, відстані її від стрілка, від способу стрілянини, сили вітру, швидкості снаряда та інших причин. Кожна мета, будь то птах або звір, може мати різні швидкості руху, і, зрозуміло, у кожному окремому випадку знадобиться інше попередження.
Читати: Упередження при стрільбі
Категорія: Зброя


Одяг мисливця

Одяг мисливця Костюм мисливця має велике значення для успішного полювання, при якому часто і швидко доводиться пересуватися або годинами, іноді у сильний мороз, нерухомо стояти на номері, чекаючи на вихід звіра. Тому одяг має бути легким і теплим. Якщо костюм вузький, тягне або в ньому незручно пришиті рукави, то мисливець пов'язаний, йому важко зробити швидкий і точний постріл за звіром, що раптово з'явився на стежці або прогалині. Відкладний комір на куртці, особливо хутряний, заважає правильній постановці рушниці в плечі і є головною причиною непробачних промахів на полюванні.
Читати: Одяг мисливця
Категорія: Поради


Типи багать

Типи багать На кожній мисливській вилазці багаття доводиться приділяти дуже велику увагу. Це і зрозуміло: без багаття не можна приготувати їжу, зігріти чай, просушити одяг та взуття, обігрітися. Костер «колодязь», або «зруб» Дрова укладаються у вигляді колодязя, або зрубу. Дає дуже рівне велике полум'я для варіння їжі та обігріву. Вогнище «курінь» Дрова укладаються у вигляді куреня. Полум'я дає велике та рівне. Служить для приготування їжі в одному посуді. Хороший для просушки одягу. Вогнище зоряне Називається так тому, що кілька колод кладуть на землю у вигляді зірки.
Читати: Типи багать
Категорія: Поради


Способи збереження дичини

Способи збереження дичини Відстріляному птаху дають якнайшвидше охолонути і обсохнути, пристебнувши на деякий час до пояса. Під час відпочинку дичину розвішують у тінистому місці, добре провітрюваному, прикривши від мух травою і гілками. Потрошать видобутих птахів на привалі або наприкінці дня і насамперед тих, у яких є рани на черевній стороні. На черевці робиться невеликий поздовжній розріз (від кіля до анального отвору), через який обережно виймаються начинки. Випотрошений таким чином птах у спекотні дні може зберігатися протягом 10–12 годин. Після потрошення черевну порожнину птиці злегка присолюють і наповнюють розрізаними на часточки цибулинами середніх розмірів або часточками часнику.
Читати: Способи збереження дичини
Категорія: Поради


Як організувати ночівлю

Як організувати ночівлю Місце для ночівлі вибирають сухе, добре вкрите вітром, недалеко від води. Для цих цілей не підходять місця під береговим урвищем або на дні улоговини. У першому випадку це небезпечно через можливість обвалу, а в другому — затоплення під час дощу. Якщо стоїть рання весна, слід враховувати, що порожні води, що надходять у водойму, можуть підняти в ньому рівень води, і тоді виникає небезпека затоплення місця ночівлі. У мисливській практиці є багато способів влаштування навісів для ночівлі. На обраному місці споруджують курінь з підручних матеріалів — жердин, гілок, очерету та інших рослинних решток.
Читати: Як організувати ночівлю
Категорія: Поради


Основні правила полювання

Основні правила полювання Правила полювання, затверджені 4 січня 1988 року, включають такі основні положення: полюванням визнається вистежування з метою видобутку, переслідування та видобуток диких звірів та птахів, які перебувають у стані волі; дикі звірі та птахи, що живуть у стані природної свободи і є об'єктами полювання, становлять державний мисливський фонд; видобуток диких звірів та птахів може здійснюватися як у порядку промислового полювання (для здавання продукції державними чи кооперативними організаціями), так і в порядку аматорського та спортивного полювання з використанням видобутої продукції для особистого споживання мисливцем; правом полювання з мисливською вогнепальною зброєю, іншими дозволеними знаряддями полювання, а також з мисливськими собаками та ловчими птахами користуються всі громадяни, які є членами одного з товариств мисливців та рибалок, що здали випробування з мисливського мінімуму та сплатили держав встановленому розмірі; право полювання з вогнепальною зброєю надається особам, які досягли вісімнадцятирічного віку; мисливець зобов'язаний мати при собі мисливський квиток, інші необхідні документи на право полювання та пред'являти їх для перевірки на першу вимогу уповноважених осіб.
Читати: Основні правила полювання
Категорія: Поради


Орієнтування на місцевості

Орієнтування на місцевості Орієнтування виконується з використанням карти та компасу. Мисливець-початківець повинен навчитися користуватися компасом. При правильному користуванні компасом заблукати неможливо. Напрямок на північ можна визначити вдень по сонцю, а ввечері та вночі — по Полярній зірці. По сонцю країни світла визначають за допомогою справного годинника. При орієнтуванні треба пам'ятати, що навесні і восени сонце буває о 6 годині ранку на сході, в 9-й на південному сході, в 12-й на півдні, в 15-й на південному заході і в 18 годині на заході.
Читати: Орієнтування на місцевості
Категорія: Поради




Приг: 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Скок: 10 20 30 40